عضو هیات مدیره شرکت بازآفرینی شهری ایران با بیان این که درصد بالایی از دانش بشر محصول تجربه است، تاکید کرد: انتقال تجارب ارزنده و خوب بازآفرینی شهری باید با جدیت پیگیری و در بخش های مختلف ترویج داده شوند.

به گزارش اخبار ساختمان، سید مسلم سیدالحسینی عضو هیات مدیره شرکت بازآفرینی شهری ایران در دومین نشست شورای سیاستگذاری دبیرخانه های انتقال تجارب بازآفرینی شهری که در سازمان نوسازی شهرداری تهران برگزار شد با بیان این که بازآفرینی شهری به عنوان یک شهرسازی عملی و یک عمل اجتماعی محسوب می شود، اظهار کرد: تئوری های شهرسازی غالبا بر اساس تجارب مختلف و میدان های عملیاتی شکل گرفته و بر مبنای تجارب موفق به تئوری تبدیل شدند.
سیدالحسینی عضو هیات مدیره شرکت بازآفرینی شهری ایران با بیان این که درصد بالایی از دانش بشر محصول تجربه است، تاکید کرد: انتقال تجارب ارزنده و خوب بازآفرینی شهری باید با جدیت پیگیری و در بخش های مختلف ترویج داده شوند.
سیدالحسینی در رابطه با ساخت مسکن استطاعت­ پذیر در بافت های ناکارآمد شهری گفت: در پیشینه موجود، شهرسازی معمول تاکنون حامی شهرسازی شمالی بوده و استانداردهایی در آن وجود داشته که در توان طبقات مرفه و متوسط بوده و این امر منجر به حاشیه رانده شدن گروه های کم درآمد شهری شده است. از آن جا که در نظام رسمی توسعه شهری‌، ضوابطی متناسب با توان اقتصادی افراد و گروه های کم­ درآمد وجود ندارد، به ناچار این گروه خارج از نظام رسمی مبادرت به ساخت و ساز می­ کنند.
عضو هیات مدیره شرکت بازآفرینی شهری ایران با اشاره به این که باید مسکن استطاعت ­پذیر در شهرسازی ما لحاظ شود، اظهار کرد: خوشبختانه این رویکرد در سند ملی توانمندسازی و ساماندهی سکونتگاه ­های غیررسمی کشور که توسط شرکت بازآفرینی شهری ایران و با همکاری جهاد دانشگاهی تهیه شده مورد توجه قرار گرفته است.
عضو هیات مدیره شرکت بازآفرینی شهری ایران عنوان کرد: در زمینه تامین مسکن گروه­ های کم درآمد، نیازمند سیاست­ ها و ایده­ های جدید هستیم که در آنها باید مقولاتی از جمله وضعیت معیشت، سبک زندگی و استطاعت ساکنان کم‌­درآمد در ارایه ضوابط و استانداردها، انعطاف پذیری در عرضه مسکن، توجه به ویژگی­ های معماری و روش های ساخت بومی در تلفیق با فناوری­ های نوین، شیوه تدریجی ساخت مسکن مورد توجه قرار گیرند.
سیدالحسینی با اشاره بسته‌ تشویقی ۱۹ بندی شورای عالی معماری و شهرسازی ایران‌ تصریح کرد: شرکت بازآفرینی شهری ایران، بسته تشویقی ۱۹ بندی مصوب شورای عالی شهرسازی و معماری را در راستای شتاب بخشی به نوسازی مسکن در بافت های فرسوده و تولید مسکن استطاعت­ پذیر تهیه و در شورای مذکور مصوب کرده است.
پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *