آیین اعطای قرارداد واگذاری زمین رایگان به ۲ هزار و ۵۰۰ خانواده مشمول قانون جوانی جمعیت در قالب طرح پویش پیامبر رحمت(ص) در استان تهران، امروز (نهم مهر) با حضور وزیر راه و شهرسازی برگزار شد.

به گزارش اخبار ساختمان، آیین واگذاری زمین به ۲ هزار و ۵۰۰ خانواده ماده ۴ قانون حمایت از خانواده و جوانی جمعیت در استان تهران امروز در آستانه میلاد با سعادت پیامبر رحمت (ص) با حضور وزیر راه و شهرسازی، استاندار تهران و معاونان وزیر راه و شهرسازی برگزار شد.
طرح پویش پیامبر رحمت در قالب واگذاری یک هزار و ۷۲ قطعه زمین به این خانواده ها خواهد بود که این قطعات در شهرهای پیشوا (۸۰۰ خانواده)، اسلامشهر و رباط کریم (۷۲۵ خانواده)، فیروزکوه (۴۰۰ خانواده)، پاکدشت (۳۰۰ خانواده)، دماوند(۳۵ خانواده) و پرند(۲۴۰ خانواده) ساماندهی شده است.
حسین جنتی مدیر کل راه و شهرسازی استان تهران در این مراسم با اشاره به تامین ۱۰ میلیون متر مربع اراضی برای خانواده های دارای سه فرزند و بیشتر در قالب طرح جوانی جمعیت از ابتدای امسال تاکنون، گفت: در استان تهران با توجه‌ به مشکلات و محدودیت های که وجود دارد تامین زمین به سختی انجام می شود، اما با این وجود از ابتدای سال جاری نزدیک به ۱۰ میلیون متر مربع اراضی با همکاری سایر نهادهای دولتی آماده و قطعه بندی شده است تا به خانواده ها واگذار شود.
حسین جنتی افزود: این اراضی رایگان است و طبق دستور رئیس جمهور در استان تامین شده است؛ هزینه آماده سازی این اراضی برای خانواده هایی که بیش از سه فرزند دارند رایگان است اما این هزینه از خانواده های دارای سه فرزند اخذ خواهد شد.
وی در ادامه گفت: با توجه به اینکه جمعیت کشور رو به پیری رفته است با تدبیر ویژه و دستور رهبر معظم انقلاب، پیگیری ها انجام شده است و طرح جوانی جمعیت به قانون تبدیل شده است و ما نیز به دنبال این هستیم تا آماده سازی زمین ها در آینده نیز به شکل جدی پیگیری شود تا تمام متقاضیان این طرح صاحب زمین شوند.
مدیرکل راه و شهرسازی استان تهران در پایان گفت: در بحث نهضت ملی مسکن آمادگی داریم تا برای افرادی که تایید نهایی شده و متقاضی موثر هستند در بحث عملیات ساخت و ساز واحدهای پروژه نهضت ملی مسکن همکاری لازم را با این خانواده ها داشته باشیم.
بر اساس این گزارش آیین اعطای قرارداد واگذاری زمین به خانواده های مشمول قانون جوانی جمعیت (طرح پویش پیامبر رحمت) در استان تهران امروز با حضور وزیر راه و شهرسازی و سایر مسوولان در سالن همایش های کتابخانه ملی ایران برگزار شد.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *