مدیرکل حقوقی وزارت راه و شهرسازی گفت: امروز در سراسر کشور یک میلیون و ۷۰۰ هزار واحد مسکونی در حال ساخت است و در قالب واگذاری گروهی تاکنون ۱۵۰ هزار واحد مسکونی و زمین واگذار شده است.

به گزارش اخبار ساختمان، 115 قطعه زمین در راستای اجرای ماده چهار قانون حمایت از خانواده و جوانی جمعیت به 230 خانوار گیلانی با حضور نماینده عالی دولت در استان واگذار شد.
در این آیین، مدارک اراضی واگذار شده که در شهرستان های آستانه اشرفیه، صومعه سرا، فومن، تولم شهر و شفت بود به صورت نمادین به پنج خانوار اهدا شد. ‌
مدیرکل حقوقی وزارت راه و شهرسازی نیز در این آیین گفت: در دولت سیزدهم پروژه مسکن مهر که دولت دهم و یازدهم به مردم وعده داده بود در دستور کار قرار گرفت و در طول 2 سال گذشته بیش از 200 هزار مسکن مهر از تعهدات دولت های پیشین واگذار شد.
سجاد جلالی ادامه داد: امروز در سراسر کشور یک میلیون و 700 هزار واحد مسکونی در حال ساخت است و در قالب واگذاری گروهی تاکنون 150 هزار واحد مسکونی و زمین واگذار شده است. ‌
وی اظهار کرد: در طرح جوانی جمعیت در واگذاری زمین اهتمام جدی است ضمن آنکه با توجه به ارزش بالای زمین در گیلان برای تامین آن در این استان با مشکل مواجهیم که با حمایت و پیگیری مجموعه و مدیریت استان امیدواریم این مشکل هرچه سریع تر برطرف شود و تا دهه فجر اراضی به کلیه متقاضیان واجد شرایط طرح جوانی جمعیت واگذار شود.
اسدالله عباسی استاندار گیلان نیز مسکن و اشتغال را 2 مقوله مهم و راهبردی در دولت سیزدهم دانست و افزود: با توسعه بخش صنعتی، گردشگری، کشاورزی مشکل اشتغال در استان رفع خواهد شد و در ماه های آینده زیرساخت های مهم توسعه ای اقتصادی از جمله در بخش ریلی فراهم شده و این پروژه ها به بهره برداری می رسد.
وی افزود: اکنون نگاه منفی به رشد جمعیت تغییر کرده است و به زودی برای تامین خودرو در قالب طرح جوانی جمعیت برای افراد دارای بیش از سه فرزند هم اقدام خواهد شد و ساخت مسکن در استان سرعت می گیرد.
محمدرضا فلاحتگر سرپرست اداره کل راه و شهرسازی گیلان نیز با بیان اینکه دریافت زمین در قالب طرح جوانی جمعیت شامل خانواده هایی می شود که نرخ باروری شهرستان محل زادگاه پدر را در زمان اجرای این قانون افزایش داده باشند و فرزند بالای 2 و نیم سال نداشته باشد، گفت: به هر یک از 230 خانوار ثبت نام شده در این طرح 200 متر مربع زمین در روستا و شهرهای کمتر از هزار و 500 نفر جمعیت واگذار می شود و در صورت آنکه متراژ زمین بیش از 200 متر مربع باشد متقاضی باید بهای مازاد را بر مبنای قیمت کارشناسی روز و به صورت نقد پرداخت کند.
تسنیم

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *