مدیرعامل شرکت عمران شهرهای جدید در بازدید از پروژه های مسکن مهر شهر جدید پردیس از فعالیت تمامی کارگاه های ساختمانی فاز ۱۱ آن شهر خبر داد.

به گزارش اخبار ساختمان، علیرضا جعفری معاون وزیر راه و شهرسازی و مدیرعامل شرکت عمران شهرهای جدید به همراه سعید غفوری عضو هیئت مدیره شرکت عمران شهرهای جدید، حبیب اله چاغروندی معاون فنی و مهندسی شرکت مادر و مهدی درویش زاده معاون توسعه مدیریت و منابع شرکت و همچنین مدیرعامل، اعضای هیئت مدیره و معاونین شرکت عمران شهر جدید پردیس از آخرین وضعیت اجرایی پروژه های مسکن مهر این شهر بازدید کردند.

۱۰ هزار واحد مسکن مهر پردیس در آستانه افتتاح است

جعفری در حاشیه این بازدید در جمع خبرنگاران اعلام کرد: افتتاح ۱۰ هزار واحدی مسکن مهر پردیس در تابستان برابر تعهدی که در رابطه با تکمیل پروژه های مسکن های مهر این شهر به مردم داده بودیم و با پیگیری هایی که همکاران ما به منظور تعیین تکلیف پیمانکاران انجام دادند، محقق شده است.
وی گفت: اخیراً شاهد آن هستیم که همه پروژه ها فعال و آماده سازی شده و تکمیل واحدهای مسکونی با قدرت در حال انجام است، بنا داشتیم ۱۰ هزار واحد را در ابتدای امسال افتتاح کنیم اما با توجه به تاکید وزیر راه مبنی بر این که واحدها باید کاملاً آماده بهره برداری باشد و همچنین لزوم تکمیل آماده سازی ها و محوطه سازی ها بر اساس دسترسی ها در این منطقه، امیدواریم در همین تابستان بسیاری از این واحدها را تحویل دهیم.
معاون وزیر راه و شهرسازی گفت: بخش عمده مابقی واحدها با توجه به تعیین تکلیف وضعیت پیمانکاران و همچنین پیش بینی تأمین منابع لازم با توجه به دستورات وزیر تا پایان سال تکمیل و تحویل خواهد شد.
وی همچنین از تحویل پروژه های با پیشرفت زیر ۱۰ درصد در تابستان آینده در پردیس و سایر شهرهای جدید خبر داد و گفت: تعدادی از واحدها با پیشرفت زیر ۱۰ درصد داریم، که با توجه به این‌که در مرحله فونداسیون یا اسکلت هستند، امیدواریم در تابستان سال آینده تکمیل شود.
جعفری اضافه کرد: از ابتدای دولت جدید تاکنون ۳۰ هزار واحد مسکن مهر در شهرهای جدید تحویل شده و ۲۰ هزار واحد دیگر تا پایان سال به مردم تحویل خواهد شد، حدود ۱۰ هزار واحد دیگر با پیشرفت زیر ۱۰ درصد در مجموع شهرهای جدید نیز در تابستان سال آینده تحویل خواهد شد.
وی با تاکید بر فعال شدن همه کارگاه های ساختمانی در فاز ۱۱ پردیس گفت: با وجود تأکیدات برای اجرای پروژه های فاز ۱۱، متأسفانه مشکلاتی در ارتباط با برخی پیمانکار وجود داشت که باعث شد در ماه های گذشته عملیات های کارگاهی بعضاً با توقف همراه باشد، در این خصوص با همت و تلاش شبانه روزی همکاران، از پیمانکاران دارای صلاحیتی که در دیگر پروژه ها امتحان خود را پس دادند، دعوت کردیم، و با توجه به فعال شدن مرحله به مرحله پروژه ها، اکنون جبهه کاری غیرفعالی در فاز ۱۱ نداریم. با همین روند و شتابی که در فاز ۱۱ شاهد هستیم، امیدواریم در تابستان بخش عمده ای از واحدهای باقیمانده را تحویل دهیم که البته در این خصوص تکمیل انشعابات و زیرساخت ها موضوع بسیار مهمی است، که امیدواریم با همت جهادی که در این کارگاه شاهد هستیم، کارها با شتاب پیش رود.
جعفری گفت: در تعیین تکلیف تمامی پروژه های فازهای مختلف مسکن مهر پردیس علاوه بر فاز ۱۱، در فازهای ۵، ۸ و ۹ نیز اختلافاتی با برخی از پیمانکاران وجود داشت که با همت و توافقاتی که صورت گرفته، همه پروژه ها تعیین تکلیف شده و در تمامی فازها پروژه ها فعال هستند و تقریباً پروژه مسکن مهری نداریم که بلاتکلیف باشد و با تصمیمات مدیریتی که اتخاذ شده، امید داریم هرچه سریعتر تعهداتمان طبق برنامه ریزی های انجام گرفته اجرا شود.
پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *