مدیرعامل شرکت بازآفرینی شهری ایران عنوان کرد: شهید رئیسی با خدا معامله کرده و خودش را وقف خدمت به مردم کرده بود، بیشتر وقت خود را در سفر به مناطق محروم گذراند و در این راه به مقام عظمای مهاجر الی الله رسید.

به گزارش اخبار ساختمان، محمد آیینی معاون وزیر راه و شهرسازی و مدیرعامل شرکت بازآفرینی شهری ایران در جلسه «هماهنگی پویش گروه های جهادی با مشارکت بسیج مستضعفین» که به مناسبت شهادت رییس جمهور و همراهانش در سانحه هوایی با حضور تمام کارکنان شرکت برگزار شد، ضمن تسلیت این ضایعه دردناک به مردم ایران، عنوان کرد: محرومیت زدایی یکی از دغدغه های اصلی آیت اله رئیسی بود و طبق گفته های وزیر راه و شهرسازی، رییس جمهور در آخرین جلسه هیات دولت بر نوسازی بافت های فرسوده تاکید ویژه داشت و گفته بود ما باید مسیر را هموار کرده و بسته های تشویقی را جذاب تر کنیم تا مردم بتوانند با استفاده از این مشوق ها کار نوسازی را انجام دهند.
معاون وزیر راه و شهرسازی با اشاره به این که در سفرهای استانی در معیت رییس جمهور و وزیر راه و شهرسازی از نزدیک شاهد اراده قوی، جدیت و دلسوزی رییس جمهور فقید برای پیشبرد امور بوده است، افزود: در بازدید از مناطق ۱۷ و ۱۸ تهران که چندی پیش انجام شد شاهد بودم چگونه با حساسیت ویژه دستورات لازم را صادر کرده و در جاهایی که کار انجام نشده بود با قاطعیت و از روی صداقت با کسانی که کم کاری کرده بودند برخورد می کردند.
مدیرعامل شرکت بازآفرینی شهری ایران افزود: شهید رئیسی با خدا معامله کرده و خودش را وقف خدمت به مردم کرده بود، بیشتر وقت خود را در سفر به مناطق محروم گذراند و در این راه به مقام عظمای مهاجر الی الله رسیدند، بنده به عنوان کمترین بندگان خدا شهادت به مجاهدت ایشان برای خدمت بیشتر به مردم می دهم.
دبیر ستاد ملی بازآفرینی شهری پایدار با بیان این که برای مومن هیچ اجری بالاتر از شهادت نیست، ادامه داد: هر چهار شهید بزرگوار شایستگی شهادت را داشتند و صادقانه وارد مجاهدت شده بودند. حجت‌الاسلام و المسلمین آل‌هاشم امام جمعه تبریز بی‌شک از بهترین و مردمی ترین و ساده زیست ترین امامان جمعه کشور بود. همچنین حسین امیر عبدالهیان وزیر جهادی امور خارجه به حق بهترین وزیر امور خارجه دوران پس از انقلاب بود و دستاوردهای خوبی در شرایط سخت کنونی در حوزه سیاست خارجی از خود به یادگار گذاشت.
وی ادامه داد: مالک رحمتی استاندار آذربایجان شرقی نیز از مدیران پر انرژی و دلسوز بودند و در دوره کوتاه مدت ایشان بسیاری از پروژه های عمرانی استان آذربایجان شرقی فعال شد و مردم منطقه برکات حضور ایشان را حس کردند. در سفر اخیر که به این استان داشتم از نزدیک شاهد پیگیری ها و تلاش های خستگی ناپذیر او بودم و باید گفت آذربایجان شرقی یک مدیر جهادی و پرتلاش را از دست داد.
آیینی با بیان این که شهادت در سالروز میلاد حضرت ثامن الحجج علی ابن موسی الرضا سعادت می خواهد، عنوان کرد: آیت الله رئیسی برای داشتن ایران قوی سر از پا نمی شناخت و شهادت می دهم در این راه از هیچ تلاشی فروگذار نکرد و اکنون این وظیفه ماست تا راه او را ادامه دهیم. باید امروز با هم عهد ببندیم که پر تلاش تر از قبل خود را وقف خدمت به مردم و آبادانی کشور کرده و برای کاهش بافت های فرسوده هر چه در توان داریم انجام دهیم تا بتوانیم جان مردم ساکن در بافت های فرسوده را از خطرات احتمالی نجات دهیم.
پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *