مدیرعامل شرکت بازآفرینی شهری ایران گفت: شروع عملیات نوسازی بناهای ناپایدار در بافت های فرسوده شهری از ۲۱۵ هزار واحد عبور کرد.

به گزارش اخبار ساختمان، محمد آیینی معاون وزیر راه و شهرسازی و مدیرعامل شرکت بازآفرینی شهری ایران در بیان روند نوسازی در بافت های فرسوده شهری، گفت: هم اکنون آمار شروع عملیات نوسازی و ساخت واحدهای مسکونی در بافت های فرسوده با دو رویکرد تولید مسکن و مقاوم سازی ساختمان های ناپایدار در دولت سیزدهم از ۲۱۵ هزار واحد فراتر رفته و تاکنون بیش از ۵۵ هزار واحد به مرحله بهره برداری رسیده است.
معاون وزیر راه و شهرسازی با تاکید بر اینکه نوسازی واحدهای ناپایدار در بافت های فرسوده هدفی است که در کنار ساماندهی سکونتگاه های غیررسمی و همچنین ارتقای ارایه سطح خدمات از جمله خدمات روبنایی در بافت های فرسوده مدنظر است، توضیح داد: شهرهای تهران، مشهد، کرمانشاه، تبریز، اصفهان، همدان، قم، اردبیل، کرمان و بندرعباس به عنوان ۱۰ شهر برتر در زمینه نوسازی بافت های فرسوده و کاهش بناهای ناپایدار برای امسال ثبت شدند.
آیینی تصریح کرد: اجرای طرح نهضت ملی مسکن در بافت های شهری از جمله اهدافی است که همواره کارشناسان بر اجرای آن تاکید کرده اند و دولت سیزدهم نیز در اجرای قانون جهش تولید مسکن بر این مهم تاکید ویژه داشته است.
گفتنی است، دولت سیزدهم تعهد کرده است زمینه تولید تا چهار میلیون واحد مسکونی را در طی این دولت فراهم کند. هم اینک نیز بخشی از واحدها تکمیل و تحویل متقاضیان شده است. همچنین، در این مسیر، علاوه بر اجرای طرح نهضت ملی مسکن، نوسازی بافت فرسوده همراه با تامین خدمات مناسب برای بافت ها، رویکردی است که وزیر راه و شهرسازی بر آن تاکید ویژه داشته است.
پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *