مدیرعامل سازمان ملی زمین و مسکن با اشاره به اراضی تامین شده در محدوده شهری و شهرهای جدید با ظرفیت ساخت یک میلیون و ۸۵۰ هزار واحد مسکونی، گفت: تاکنون ۱۵۰۰ پروژه آماده سازی با ظرفیت ساخت یک میلیون و ۵۰۰ هزار واحد در کشور، در اراضی سازمان ملی زمین و مسکن آغاز شده است.

به گزارش اخبار ساختمان، ارسلان مالکی معاون وزیر راه و شهرسازی و مدیرعامل سازمان با اشاره به اینکه تامین زمین برای طرح نهضت ملی مسکن یکی از اقدامات شاخص وزارت راه و شهرسازی در دولت سیزدهم بوده و یک رکورد بی سابقه در تامین زمین است، اظهار کرد: مساحت کل اراضی تامین شده در محدوده شهری و شهرهای جدید برای طرح نهضت ملی مسکن بیش از ۴۱ هزار هکتار با ظرفیت ساخت یک میلیون و ۸۵۰ هزار واحد مسکونی است.
وی با بیان اینکه بحث تامین زمین طرح نهضت ملی مسکن امسال به اتمام می رسد، افزود: امسال علاوه بر تامین زمین با حداکثر ظرفیت، وظیفه آماده سازی و طراحی زمین های طرح نهضت ملی مسکن را نیز با حداکثر توان به پیش می بریم.
مالکی بیان کرد: تاکنون ۱۵۰۰ پروژه آماده سازی به مساحت بیش از ۴۸ هزار هکتار زمین با ظرفیت ساخت یک میلیون و ۵۰۰ هزار واحد در کشور در اراضی سازمان ملی زمین و مسکن آغاز شده که امیدواریم مراحل عملیاتی و اجرایی این پروژه ها هرچه سریع تر به انجام برسد.

امکان سنجی و مکانیابی ۵۷ شهرک مسکونی به مساحت بیش از ۲۰ هزار هکتار

وی شهرک سازی در حریم شهرها را یکی دیگر از ابتکارات مهم دولت سیزدهم برای استفاده از تمامی ظرفیت های اجرا طرح‌ نهضت ملی مسکن اعلام کرد و یادآور شد: تاکنون امکان سنجی و مکان یابی ۵۷ شهرک مسکونی به مساحت بیش از ۲۰ هزار هکتار و با ظرفیت ساخت ۴۰۰ هزار واحد در کشور انجام شده است.
مدیرعامل سازمان ملی زمین و مسکن با اشاره به اینکه یزد و قم استان های پیشرو در ساخت شهرک های دولتی هستند، گفت: ظرفیت ساخت شهرک ها در بیشتر استان های کشور وجود دارد و لازم است ادارات کل راه و شهرسازی مراحل تصویب اراضی مستعد شهرک سازی را تسریع کنند تا متقاضیان مسکن در کشور بتوانند از این ظرفیت هم بهره مند شوند.
مالکی اضافه کرد: طرح نهضت ملی مسکن همانطور که از نام آن پیداست یک طرح جهادی است که باید با همت مضاعف و روحیه جهادی به انجام برسد.
پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *