مدیرعامل سازمان ملی زمین و مسکن گفت: طبق برآوردها تا پایان سال آینده یک میلیون قطعه زمین روستایی ۹۹ ساله واگذار خواهد شد.

به گزارش اخبار ساختمان، ارسلان مالکی معاون وزیر راه و شهرسازی و مدیرعامل سازمان ملی زمین و مسکن در نشست شورای مسکن استان یزد شهادت مظلومانه مردم بی دفاع غزه در مقابل حملات جنایتکارانه رژیم صهیونیستی را دردناک توصیف کرد.
مالکی ضمن تسلیت به مناسبت کشتار خونین مردم مظلوم غزه گفت: امیدواریم مظلومیت خون مردم بی گناه غزه و بخصوص کودکانی که در این حملات به شهادت رسیدند موجب نابودی سریعتر این رژیم منحوس و جعلی شود.
معاون وزیر راه و شهرسازی در بخش دیگری از صحبت هایش در شورای مسکن استان یزد برگزاری این شورا چه در سطح استانی و چه در سطح ملی را نتیجه اهمیت دادن به حل چالش مسکن در دولت سیزدهم برشمرد و افزود: مشکلات موجود در حوزه مسکن در این جلسات به دقت رصد می شود و دولت سیزدهم اقدامات بزرگی در بخش مسکن انجام داده است.
وی که برای بازدید از پروژه های طرح نهضت ملی مسکن در استان یزد به این استان سفر کرده است تاکید کرد: در این دولت طرح بزرگ نهضت ملی مسکن برای رفع یک چالش اساسی در کشور برنامه ریزی شد و این طرح با قوت در حال پیشروی است.
مالکی روند تامین زمین برای ساخت مسکن را موضوعی فنی و کارشناسی ارزیابی کرد و گفت: وقتی اعلام می شود که در این دولت ۳۵ هزار هکتار زمین برای ساخت مسکن تامین شده باید در نظر بگیریم که همه زمین هایی که در اختیار طرح قرار گرفته تمام مراحل کارشناسی و کمیسیون های تخصصی را گذرانده و ملاحظات فنی و کارشناسی دقیقی در تک تک آنها رعایت شده است.
مدیرعامل سازمان ملی زمین و مسکن اعلام کرد: تاکنون بالغ بر ۲۰ هزار هکتار زمین از طریق الحاق به محدوده شهرها تامین شده اما نکته اینجاست که با الحاق ۲۳ هزار هکتار زمین هم در کارگروه های فنی مخالفت شده است که این نشان می دهد روند الحاق اراضی حریم به محدوده تا چه حد کارشناسی شده است.
مالکی یزد را یکی از استان های پیشرو در امر شهرک سازی معرفی کرد و ادامه داد: ۱۶ هزار هکتار زمین در سراسر کشور برای ساخت شهرک مصوب و نهایی شده است.
وی همچنین بر اهمیت ساخت مسکن روستایی در طرح نهضت ملی مسکن تاکید کرد و ضمن اشاره به امضای تفاهمنامه مشترک سازمان ملی زمین و مسکن و بنیاد مسکن انقلاب اسلامی برای ساخت مسکن محرومان اظهار داشت: هدفگذاری بنیاد مسکن تا پایان سال واگذاری ۵۰۰ هزار قطعه زمین روستایی است و طبق برآوردها تا پایان سال آینده یک میلیون قطعه زمین روستایی ۹۹ ساله واگذار خواهد شد.
معاون وزیر راه و شهرسازی ساخت مسکن روستایی را از دو جهت دارای اهمیت دانست و تصریح کرد: یکی از نتایج ساخت مسکن روستایی مهاجرت معکوس از شهر به روستاست و نکته دیگر اینکه بخشی از تقاضای مسکن در روستاهاست که باید به این تقاضا پاسخ داد.
تعیین تکلیف آماده سازی اراضی، همکاری با وزارت نیرو در تامین زیرساخت های پروژه ها، توجه به ساخت شهرک ها و کمک به پروژه های قابل افتتاح استان از دیگر مواردی بود که مدیرعامل سازمان ملی زمین و مسکن در شورای مسکن استان یزد به آنها اشاره کرد.
پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *