مدیرعامل بانک مسکن با تاکید بر اینکه وام ۲ میلیارد دلاری صندوق توسعه ملی با اولویت به طرح های حمل و نقلی تخصیص خواهد یافت گفت: سود سپرده ۲ میلیارد دلاری صرف نهضت ملی مسکن می شود.

به گزارش اخبار ساختمان، سیدعباس حسینی مدیرعامل بانک مسکن در نشست امضای قرارداد سپرده گذاری ۲ میلیارد دلاری به منظور حمایت از طرح نهضت ملی مسکن با تاکید بر تخصیص وام با اولویت پرداخت وام به طرح های حمل و نقلی و پرداخت مابه التفاوت سود برای حمایت از اجرای طرح های نهضت ملی مسکن، گفت: با تلاش های دولت و مجموعه وزارت راه و شهرسازی، صندوق توسعه ملی، وام ۲ میلیارد دلاری را در اختیار بانک مسکن قرار داده است و مقرر است این تسهیلات با اولویت به طرح های حمل و نقلی اختصاص یابد و سود حاصل از این تسهیلات برای طرح نهضت ملی مسکن هزینه شود.

هدایت وام صندوق توسعه ملی به مسکن و ساخت و ساز

حسینی توضیح داد: بانک مسکن این وام ها را به سمت حمایت از مسکن و ساخت و ساز هدایت می کند.
وی یادآور شد: امروز شاهد اراده دولت برای تحقق قانون جهش تولید مسکن و رونق ساخت و ساز در کشور هستیم و این تلاش را در تشکیل جلسات منظم شورای عالی مسکن به ریاست رییس جمهوری، شاهدیم که نتایج آن منجر به چنین تصمیمی در عالی ترین سطوح کشور شده است.
مدیرعامل بانک مسکن با اعلام این مطلب که تاکنون ۳۲۱ هزار واحد نهضت ملی مسکن، تسهیلات نهضت ملی را دریافت کرده اند، افزود: بانک مسکن در اجرای طرح نهضت ملی مسکن پیشرو است. با توجه به اینکه نهضت ملی مسکن آبادانی را در کشور ایجاد می کند تصمیم گرفته شده است تا این سپرده گذاری و تسهیلات 2 میلیارد دلاری به طرح های حمل و نقلی اختصاص یابد و مابه التفاوت سود برای حمایت از اجرای طرح های نهضت ملی مسکن هزینه شود.

تحقق شعار سال با همراهی صندوق توسعه ملی و مجلس

حسینی تصریح کرد: اعتقاد جدی داریم که تحقق شعار سال «رشد اقتصادی و کنترل تورم» با راهکارهایی که دولت در نظر گرفته است و با همراهی صندوق توسعه ملی برای تخصیص این وام قابلیت اجرا خواهد یافت.
وی ادامه داد: با امضای این قرارداد و تخصیص ۲ میلیارد دلار وام به طرح های مرتبط با حوزه حمل و نقل، مشارکت و فعالیت فعالان اقتصادی در عرصه های مختلف تقویت خواهد شد و با راهکارهای شورای پول و اعتبار در همراهی با دولت، نرخ سود تسهیلات نهضت ملی مسکن برای تولید مسکن کاهش خواهد یافت تا مابه‌التفاوت سود برای تولید مسکن و اجرای طرح نهضت ملی مسکن هزینه شود.

سرمایه بانک مسکن ۱۰۰ هزار میلیارد تومان افزایش می یابد

حسینی گفت: در قانون بودجه نیز سرمایه بانک مسکن ۱۰۰ هزار میلیارد تومان افزایش داده است که این افزایش در کنار این وام می تواند راهکارهای موثری در اجرای طرح های دولت در بخش مسکن و سایر طرح های حمل و نقلی باشد.
پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *