مدیرعامل بانک مسکن از انعقاد قرارداد احداث بیش از ۳۱۳ هزار و ۶۷۷ واحد مسکونی در قالب ۴۸ هزار و ۲۴۹ پروژه از ابتدای طرح نهضت ملی تا ششم دی ماه سال جاری توسط آن بانک خبر داد.

به گزارش اخبار ساختمان، عباس حسینی مدیرعامل بانک مسکن، گفت: قرارداد احداث بیش از ۳۱۳ هزار و ۶۷۷ واحد مسکونی در قالب ۴۸هزار و ۲۴۹ پروژه از ابتدای طرح نهضت ملی تا ششم دی ماه سال جاری، در بانک مسکن منعقد شده است.
مدیرعامل بانک مسکن ادامه داد: تاکنون بانک مسکن مبلغ ۷۰۱ هزار و ۷۶۴ میلیارد ریال تسهیلات برای ساخت ۲۹۸ هزار و ۹۵۶ واحد مسکونی پرداخت کرده که ۳۷ درصد آن مربوط به خودمالکان است.
حسینی این اقدام بانک مسکن را در راستای اجرای سیاست های دولت درخصوص توسعه بخش مسکن و کمک به حل مشکل اقشار مختلف جامعه برشمرد و گفت: تا ششم دی ماه سال جاری تعداد ۷۹ هزار و ۳۰۷ پروژه برای دریافت تسهیلات طرح نهضت ملی به بانک معرفی شده اند که ۸۵ درصد آن سهم خود مالکان است.
مدیرعامل بانک مسکن با اشاره به روند مطلوب پیشرفت طرح نهضت ملی مسکن در استان ها یادآور شد: علاوه بر تهران، استان های اصفهان، کرمان، خراسان جنوبی، آذربایجان شرقی، اردبیل و فارس تامین مالی ساخت بیشترین تعداد پروژه ها را دارند به طوری که بانک مسکن در هرکدام از این استان ها برای ساخت بیش از ۲ هزار و ۶۰۰ پروژه قرارداد امضا کرده است.
حسینی با اشاره به توجه ویژه بر مشارکت و ایفای تعهدات خود در طرح نهضت ملی ابراز امیدواری کرد با تقویت منابع بانک و مشارکت بیشتر انبوه سازان و شرکت های مرتبط در حوزه مسکن بتوان به عنوان حامی دولت به رونق و توسعه بخش مسکن موفق تر از قبل عمل کرد.
پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *