متروی تهران-پرند به طول ۱۸ کیلومتر که از شهر آفتاب به سمت فرودگاه امام خمینی(ره) و از آن فرودگاه به شهر جدید پرند ادامه می یابد، با حضور رییس‌جمهور و وزیر راه و شهرسازی افتتاح شد.

به گزارش اخبار ساختمان، صبح امروز پنجشنبه ۹ آذرماه با حضور سیدابراهیم رییسی رییس جمهور و مهرداد بذرپاش وزیر راه و شهرسازی و دیگر مسئولان، متروی تهران-پرند به طول ۱۸ کیلومتر افتتاح شد و مورد بهره برداری قرار گرفت.
بنا به گفته علیرضا جعفری مدیرعامل شرکت عمران شهرهای جدید، مصوبه احداث پروژه متروی تهران-پرند مربوط به ۱۳۸۹ است و کارهای اجرایی و مقدماتی آن در بخش زیرساختی از سال ۱۳۹۰ آغاز شد و تا ۱۳۹۲ ادامه یافت. از سال ۱۳۹۲ تا ۱۴۰۰ به بعد کار، عملا تعطیل شد و پروژه در سال ۱۴۰۰ با پیشرفت فیزیکی ۳۰ درصد تحویل دولت سیزدهم شد.
از سال ۱۴۰۰ با توجه به سیاست و برنامه هایی که در دستور کار دولت سیزدهم با هدف بالا بردن کیفیت زندگی در دستور کار قرار داشت، تکمیل این پروژه سرعت گرفت.
این پروژه با اعتباری بیش از ۷۵۰ میلیارد تومان از محل اعتبارات وزارت راه و شهرسازی و ۲۰۰ میلیارد تومان از محل بودجه های عمومی دولت تامین اعتبار و تکمیل شد. با توجه به آنکه این خط، ادامه متروی تهران است، تجهیزات الکترونیکی و واگن های آن نیز توسط شهرداری تهران تامین و افزوده شد.
گفتنی است، این قطار حومه ای به طول ۱۸ کیلومتر ادامه خط متروی تهران است که از شهر آفتاب به سمت فرودگاه امام خمینی(ره) و از آن فرودگاه به شهر جدید پرند ادامه پیدا می کند.
پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *