دستیار ویژه وزیر راه و شهرسازی با اشاره به پرداخت وام کمک ودیعه مسکن به مستأجران گفت: پرداخت این وام نیازی به ابلاغیه جدید ندارد.

به گزارش اخبار ساختمان، روح‌الله اکبری در پاسخ به این پرسش که آیا پرداخت وام کمک ودیعه مسکن نیازمند ابلاغیه از سوی بانک مرکزی است، اظهار کرد: خیر، نیازی به ابلاغیه جدید نیست و از سال قبل این وام به اجاره نشین ها پرداخت شده است.
سادات فیرزنی دستیار وزیر راه و شهرسازی نیز اخیراً درباره وام کمک ودیعه مسکن برای مستأجران گفته است: به بانک مرکزی پیشنهاد داده ایم با استفاده از یک ابزار مالی به موازات وام ودیعه مسکن به اجاره نشین ها کمک کنیم.
وی ادامه داد: امیدواریم این پیشنهاد به زودی در شورای پول و اعتبار مصوب شود، بر این اساس به مستأجرانی که سال گذشته تسهیلات را دریافت کرده اند کمک خواهد شد.
اواخر فروردین ماه امسال علی فرنام پژوهشگر مسکن و شهرسازی با ابراز اینکه بازار اجاره مسکن یکی از بخش های بسیار مهم به شمار می رود که رها شده است، گفته بود: کمترین حمایت ها از مستأجران صورت گرفته است.
وی با بیان اینکه این قشر نیازمند حمایت و مجموعه اقداماتی است، افزود: یکی از راهکارها، وام ودیعه مسکن است، البته این راهکار در حد یک مسکّن است و نه بیشتر.
وی با تصریح به "تمدید پرداخت وام ودیعه مسکن در سال 1402 و بیان این‌که عدد وام یعنی 100 میلیون تومان (برای تهران) با شرایط امسال همخوانی چندانی ندارد"، اضافه کرد: این اقدام آبی روی آتش است و تورم یک سال اخیر در بخش مسکن را برای اجاره نشین ها پوشش خواهد داد. طی سال های اخیر بین 200 تا 300 هزار مستأجر از این وام استفاده کرده و حداقل دیگر جابه‌جا نشده اند.
وی با اشاره به برنامه پرداخت وام 70 و 40 میلیون تومانی در کلانشهرها و سایر شهرها تأکید کرد: مستأجری که قراردادش تمام شده است، می تواند با استفاده از وام ودیعه یک سال دیگر در واحد مسکونی اجاره‌ای سکونت داشته باشد.
تسنیم

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *