درحالی قیمت هر متر آپارتمان شهر جدید اندیشه زمستان سال قبل از مرز ۵۰ میلیون تومان عبور کرده بود که امروز قیمت به زیر ۴۰ میلیون تومان کاهش یافته است.

به گزارش اخبار ساختمان، قیمت مسکن در شهر جدید اندیشه همپای کلانشهر تهران روند روبه رشدی را تا فروردین ماه امسال طی کرد. اوایل سال گذشته حداکثر قیمت هر مترمربع واحد مسکونی در این شهر (فاز 1، فاز2، فاز3، شهرک مریم، شهرک شاهد، شهرک وائین و…) حدود 20 میلیون تومان بود.
این در حالی بود که افزایش قیمت ها در کلانشهر تهران به شهرهای جدید اطراف تهران از جمله اندیشه تسری پیدا کرد و باعث شد در زمستان سال گذشته قیمت هر متر واحدهای نوساز از مرز 50 میلیون تومان نیز عبور کند.
اما ثبات نسبی بازار اقتصادی و تاثیر آن بر بازار مسکن باعث شده تا بخش قابل توجه یاز حباب قیمت مسکن در این شهر از بین برود. امروز واحدهای مسکونی به طور متوسط با قیمت کمتر از 40 میلیون و با کاهش حدود 20 درصدی برای فروش عرضه می شود.
به عنوان مثال واحد مسکونی 64 مترمربعی واقع در فاز 1 با پارکینگ و انباری با قیمت 1.9 میلیارد تومان یعنی هر مترمربع تقریباً 29.5 میلیون تومان آگهی شده است. آپارتمان 73 متری با قیمت 2.4 میلیارد تومان، واحد 66 متری با قیمت 2.2 میلیارد تومان، آپارتمان 105 متری با قیمت 3.5 میلیارد تومان (هر مترمربع حدود 33 میلیون تومان) و واحد 64 متری با قیمت 2.7 میلیارد تومان برای فروش عرضه شده است.
همچنین یک واحد مسکونی 80 مترمربعی دارای پارکینگ، انباری و آسانسور با قیمت سه میلیارد تومان یعنی هر مترمربع 37.5 میلیون تومان آگهی شده است. مالک یک واحد مسکونی 85 در شهرک مریم آنرا با قیمت 2.3 میلیارد تومان (هر مترمربع حدود 27 میلیون تومان) آگهی کرده است.
با وجود کاهش بیش از 20 درصدی قیمت مسکن در شهر جدید اندیشه که در واقع تخفیف فروشندگان است، معاملات چندانی در بنگاه های املاک این شهر انجام نمی شود. فعالان بازار مسکن می گویند رکود این بخش روز به روز در حال تشدید است و تقاضای مصرفی کمی به مشاوران املاک مراجعه می کنند.
تسنیم

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *