وزیر راه و شهرسازی با اشاره به کاهش ۴۰ درصدی قیمت مسکن با مدیریت بازار، گفت: برای ثبات قیمت مسکن با روش نظارت بر مشاوران املاک، اقداماتی انجام خواهد شد.

به گزارش اخبار ساختمان، مهرداد بذرپاش وزیر راه و شهرسازی یادآور شد: اتمام تصفیه خانه فاضلاب پردیس یکی از مشکلات اساسی بود که مقرر شد با انجام لوله کشی و اتصال به تصفیه خانه شماره یک در کوتاه مدت این مشکل برطرف شود.
وی افزود:‌ تصفیه خانه شماره 2 پیشرفت 30 درصدی دارد که با قرارگاه خاتم به عنوان مجری این طرح توافق شد وزارت راه و شهرسازی تامین‌ منابع مالی را انجام دهد و این تصفیه خانه با ظرفیت 22 هزار متر مکعب در زمان بندی 6 ماهه به اتمام برسد.
وی با بیان اینکه تهاتر زمین و منابع نقدی نیازهای موجود پردیس را پاسخ می دهد و یکی از دغدغه های محیط زیستی و ساکنان برطرف می شود درباره پروژه های مسکن مهر گفت: ‌10 هزار واحد از مسکن های مهر شهر جدید پردیس 13 سال معطل مانده بود، امسال تامین‌ منابع و تحویل مردم شد.
وی افزود: برای 10 هزار واحد دیگر نیز از مسکن مهر این شهر جدید هدفگذاری شده که هفت هزار واحد آن تا پایان سال تحویل مردم شود و بخشی از پروژه ها نیز در سال آینده تکمیل خواهد شد.
به گفته بذرپاش، در مجموع در کل کشور، تکمیل 240 هزار واحد مسکن مهر باقیمانده از سال های گذشته در ابتدای دولت آغاز شد در حالی که نه آورده اولیه داشت و نه تسهیلات بانکی و بودجه عمومی.
وزیر راه و شهرسازی در ادامه به مدیریت بازار مسکن اشاره و اضافه کرد: یکی از اقدامات قابل توجهی که در حوزه مدیریتی شهرستان پردیس در نظر گرفته شد، موضوع کنترل بازار بود و در برخی فازهای شهر جدید پردیس تا 40 درصد کاهش قیمت مسکن را شاهد بودیم.
بذرپاش تاکید کرد: مسکن کالای سوداگری نیست بلکه کالایی برای استفاده عمومی مردم است بنابراین از همه ابزارهای خود برای کاهش قیمت استفاده می کنیم.
وی بیان کرد: در بخش عرضه خانه های خالی با استفاده از مکانیزم های تنظیمی‌ مانند مالیات بر خانه های خالی، نظارت بر مشاوران املاک و سایر روش هایی که در دستور کار وزارت راه و شهرسازی قرار دارد، برای ثبات قیمت و در فواصل بعدی کاهش قیمت اقداماتی انجام خواهد شد.
تسنیم

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *