بررسی گزارش بانک مرکزی از تحولات بازار مسکن طی آبان ماه امسال و مقایسه آن با مهرماه ۱۴۰۲ نشان می دهد متوسط قیمت مسکن در ۶ منطقه تهران کاهش یافته است.

به گزارش اخبار ساختمان، بررسی گزارش بانک مرکزی از تحولات بازار مسکن طی آبان ماه امسال و مقایسه آن با مهرماه ۱۴۰۲ نشان می دهد متوسط قیمت مسکن در ۶ منطقه تهران کاهش یافته است.
بر این اساس بیشترین کاهش قیمت مربوط به منطقه یک با حدود ۱۴ میلیون تومان است. متوسط قیمت مسکن در این منطقه طی ماه گذشته ۱۳۴ میلیون و ۹۰۰ هزار تومان بود. این در حالی است که متوسط قیمت منطقه مذکور در مهرماه امسال ۱۴۸ میلیون و ۹۶۰ هزار تومان بود.
در منطقه ۴ نیز قیمت مسکن روند کاهشی داشته است. متوسط قیمت مسکن در این منطقه طی ماه گذشته ۸۰ میلیون و ۹۰۰ هزار تومان بود که در مقایسه با قیمت حدود ۸۶ میلیون و ۳۰۰ هزار تومان مهرماه حدود ۶ درصد کاهش یافته است.
در منطقه ۱۲ نیز کاهش قیمت حدود چهار میلیون تومانی ثبت شده است. در مهرماه امسال متوسط قیمت مسکن در این منطقه حدود ۵۱ میلیون تومان بود که طی آبان ماه به حدود ۴۶.۹ میلیون تومان کاهش یافته است.
در منطقه ۱۳ نیز متوسط قیمت حدود ۲ میلیون تومان کاهش یافته است. در منطقه ۱۶ متوسط قیمت مسکن از حدود ۴۴.۲ میلیون تومان به حدود ۴۳.۲ میلیون تومان کاهش یافته است. در منطقه ۲۰ نیز متوسط قیمت مسکن از ۴۱.۹ میلیون تومان مهرماه به ۳۹.۱ میلیون تومان در آبان ماه کاهش یافته است.
در ۶ منطقه ۵، ۷، ۱۰، ۱۴، ۱۵ و ۱۹ نیز متوسط قیمت مسکن طی مهرماه و آبان ماه امسال تقریباً ثابت مانده است.
در مجموع متوسط قیمت مسکن در مناطق ۲۲گانه تهران طی آبان ماه امسال ۷۵.۷ میلیون تومان بود. بانک مرکزی متوسط قیمت مهرماه را حدود ۷۶ میلیون تومان اعلام کرده بود.
اعتماد آنلاین

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *