​​​​​​​بانک هالیفکس در آخرین گزارش ماهانه خود اعلام کرد که قیمت مسکن در انگلیس طی ماه سپتامبر به دلیل تأثیر نرخ بالای وام مسکن ۴.۷ درصد نسبت به مدت مشابه سال قبل کاهش یافته است.

به گزارش اخبار ساختمان، بانک هالیفکس Halifax روز جمعه در آخرین گزارش ماهانه خود اعلام کرد که قیمت مسکن در بریتانیا طی ماه سپتامبر به دلیل تأثیر نرخ بالای وام مسکن ۴.۷ درصد نسبت به مدت مشابه سال قبل کاهش یافته است.
داده ها نشان می دهند که روند نزولی قیمت در حال شتاب گرفتن است چرا که در ماه اوت کاهش ۴.۵ درصدی ثبت شده بود و ماه سپتامبر بزرگترین سقوط سالانه قیمت در بیش از ۱۴ سال گذشته را رقم زد.
این کاهش به این معنی است که میانگین هزینه یک خانه در بریتانیا ۱۴۰۰۰ پوند (۱۷۱۰۰ دلار) کمتر از اوج مشاهده شده در اوت سال گذشته است.
بر اساس این گزارش، قیمت یک خانه متوسط در بریتانیا کاهش یافته و اکنون به سطحی که در اوایل سال ۲۰۲۲ مشاهده شده بود، یعنی حدود ۳۴۰۰۰۰ دلار رسیده است.
کیم کینرد، مدیر شرکت وام مسکن هالیفکس Halifax Mortgages، در این گزارش اظهار داشت: سطح فعالیت در مقایسه با سال های اخیر همچنان پایین تر به نظر می رسد و داده های این صنعت نشان دهنده کاهش دستورالعمل های جدید برای فروش خانه و فروش توافق شده است.
وی در ادامه تأکید کرد که با توجه به تأثیر افزایش نرخ بهره بر توانایی گرفتن وام های مسکن، هزینه های استقراض عامل اصلی این موضوع است.
این مدیر بانک هالیفکس افزود: در این شرایط، مالکان خانه ها مجبور هستند در مورد قیمت فروش مسکن خود واقع بین تر شوند، که نشان می دهد بازار به طور فزاینده ای به نفع خریدار رقم خورده است.
بر اساس این گزارش، بازار مسکن در انگلیس تحت فشار قرار دارد چرا که افزایش هزینه های استقراض خریداران را منصرف کرده است.
دانشجو

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *