سرپرست بانک مسکن گفت: قیمت جدید ساخت واحدهای نهضت ملی مسکن حدود ۶.۵ میلیون تومان است.

به گزارش اخبار ساختمان، در حالی رئیس انجمن انبوه سازان از موافقت وزارت راه با قیمت ۱۰ میلیون تومانی ساخت نهضت ملی مسکن خبر داده بود که سرپرست بانک مسکن گفت: قیمت جدید ساخت حدود ۶.۵ میلیون تومان است.
علی عسکری با یادآوری اینکه در نهضت ملی مسکن به دلیل قیمت تمام شده، قراردادها و مناقصات مربوطه با کُندی پیش می رفت، یادآور شد: برای حل این مشکل وزارت راه و شهرسازی به فرمول بندی جدیدی رسیده و گویا آن را ابلاغ کرده است.
وی ادامه داد: با این فرمول، تحرک جدیدی در قراردادها ایجاد می شود و پیمانکاران را به انجام کار جدید ترغیب می کند.
سرپرست بانک مسکن در خصوص جزئیات فرمول جدید گفت: قرار شده وزارت راه و شهرسازی جزئیات را ابلاغ کند که بر اساس آن قیمت ساخت ۴.۵ میلیون تومانی ساخت واحدهای نهضت ملی مسکن افزایش می یابد.
عسکری تصریح کرد: واقعیت این است که نمی توان با ۴.۵ میلیون تومان واحدها را ساخت و در فرمول جدید قیمت ساخت بیش از ۶.۵ میلیون تومان خواهد شد.
وی با بیان اینکه قراردادهای نهضت ملی مسکن با قیمت تقریبا ۴.۵ میلیون تومان امضا شده است، اضافه کرد:‌ با افزایش قیمت، قراردادهای قبلی مشمول دریافت تعدیل می شوند. وقتی قراردادها با مبلغ ۶.۵ میلیون تومانی امضا می شود، مطابق فهرست بها تعدیل های سالانه اعلام شده از سوی سازمان برنامه و بودجه را پیمانکاران دریافت می کنند.
رئیس انجمن انبوه سازان استان تهران ۱۷ خرداد ماه امسال از موافقت وزارت راه و شهرسازی با قیمت ۱۰ میلیونی ساخت نهضت ملی مسکن خبر داده و گفته بود: قیمت مقطوع مشکلاتی را برای سازندگان به وجود آورده بود. در نهضت ملی مسکن نیز وزارت راه و شهرسازی بر انجام ساخت و ساز با قیمت مقطوع تأکید دارد.
خبرآنلاین

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *