عضو کمیسیون عمران مجلس با اشاره به کم کاری شورای عالی مسکن در بحث قیمت مصالح ساختمانی، گفت: ۷۰ درصد فولاد و سیمان تولید داخل، خارج از شبکه به فروش می رسد.

به گزارش اخبار ساختمان، محمد صدیف بدری یادآور شد: بیشترین مصالح ساختمانی که در ساخت مسکن مورد استفاده قرار می گیرد سیمان و فولاد است.
وی با بیان این که در قانون جهش تولید مسکن پیش بینی شده تا این دو نهاده با قیمت شورای رقابت تعیین شود، ادامه داد:‌ این شورا نیز طبیعتاً قیمت تمام شده را در نظر می گیرد.
وی با اشاره به اینکه متاسفانه چند سال است که سیمان در بورس عرضه می شود، افزود: تولیدکنندگان فولاد و سیمان محدود و اکثراً خصولتی هستند، کشف قیمت محدود انجام می دهند و پس از آن 30 درصد تولیدات خود را از طریق بورس و 70 درصد در بازار آزاد و خارج از شبکه می فروشند.
عضو کمیسیون عمران مجلس بیان کرد: قیمت تمام شده با انرژی حمایتی پایین و قیمت فروش با نرخ جهانی است که این رویکرد به تولید مسکن ضربه می زند. هر چه قدر از این موضوع پرهیز کنیم و قیمت تمام شده حداقل برای پروژه های نهضت ملی مسکن را در نظر بگیریم تا 40 درصد قیمت تمام شده کاهش می یابد.
بدری تاکید کرد:‌ به نظرم شورای عالی مسکن در این خصوص کوتاهی می کند و باید به این موضوع توجه شود که با روند گذشته قیمت ها پایین نمی آید.
تسنیم

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *