درحالی وزیر راه و شهرسازی از ساخت حدود ۲ میلیون واحد نهضت ملی مسکن خبر داده که جزئیات این پروژه ها از جمله پیشرفت فیزیکی و مکانیابی آنها اطلاعاتی وجود ندارد.

به گزارش اخبار ساختمان، بر اساس قانون جهش تولید مسکن دولت سیزدهم باید تا سال 1404 سالانه یک میلیون واحد مسکونی در قالب طرح نهضت ملی مسکن احداث کند.
در این راستا طبق اظهارات وزیر راه و شهرسازی تاکنون ساخت بیش از 2 میلیون واحد مسکونی آغاز شده است. مهرداد بذرپاش هفته گذشته در حاشیه سفر هیئت دولت به استان هرمزگان گفته بود: 2 میلیون و 40 هزار واحد نهضت ملی مسکن در سراسر کشور در حال ساخت است و این عدد مرتب افزوده می شود. در تلاشیم تا تمامی هدفگذاری در دولت در زمینه مسکن به اجرا درآید.
حدود 31 ماه از آغاز به کار دولت سیزدهم می گذرد و ساخت نیمی از واحدهای نهضت ملی مسکن آغاز شده است؛ پروژه هایی که پیشرفت فیزیکی آنها مشخص نیست و شخص مسئول در این رابطه (معاون مسکن و ساختمان وزیر راه و شهرسازی) علاقه‌ چندانی به اطلاع رسانی آن ندارد.
هادی عباسی هفته گذشته در یکی از معدود اظهاراتش درباره نهضت ملی مسکن گفته بود:‌ هم اکنون ساخت 2 میلیون واحد مسکونی نهضت ملی در کشور شروع شده که هر کدام از این واحدها در مراحل مختلفی قرار دارد.
وی افزود: برخی از این واحدها در مرحله آماده سازی اراضی هستند و فرآیند تخصیص زمین و شروع عملیات آماده سازی انجام شده و برخی نیز به اتمام رسیده و به متقاضیان تحویل داده شده است.
یکی از نقدهایی که به عملکرد معاونت مسکن و ساختمان وزارت راه و شهرسازی وارد است، عدم اطلاع رسانی در خصوص وضعیت پروژه های نهضت ملی است. این‌که واحدهای مذکور پس از 2 سال و هفت ماه در چه وضعیتی به سر می برند، پیشرفت فیزیکی آنها چه میزانی است؟ در چه مناطقی در حال ساخت هستند؟ و… .
در این بین برخی نمایندگان مجلس شورای اسلامی جور این کم کاری را بر دوش می کشند. به عنوان نمونه رئیس کمیسیون عمران مجلس اواخر مهرماه امسال با اشاره به اینکه تاکنون برای 2 میلیون واحد طرح نهضت ملی مسکن، زمین احصا شده است، گفته بود: طبق آمار وزارت راه و شهرسازی 1.5 میلیون واحد مسکونی با میانگین پیشرفت 25 درصد در حال ساخت است.
تسنیم

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *