مدیر کل راه و شهرسازی استان تهران خطاب به موجران و مستاجران گفت: برای صرفه جویی در هزینه های خانوار می توانند با مراجعه به سامانه املاک و مستغلات (srem.ir) قرارداد اجاره را رایگان ثبت کنند.

به گزارش اخبار ساختمان، حسین جنتی مدیر کل راه و شهرسازی استان تهران گفت: تمام فرآیند ثبت قرارداد توسط مالکان و مستاجران شامل پنج مرحله در سامانه املاک و مستغلات (srem.ir) قابل ثبت بوده و کد رهگیری صادر می شود.
وی تصریح کرد: ابتدا مالکان در پنج مرحله مشخصات ملک خود را در سامانه مذکور ثبت می کنند، سپس مستاجرین نیز همین اقدام را انجام داده و سپس هر دو این اطلاعات را تایید کرده، در مرحله بعد یک شاهد از طرف موجر و یکی شاهد از طرف مستاجر قرارداد را امضاء کرده و یک ساعت بعد کد رهگیری صادر می شود.
جنتی گفت: تاکنون قریب به 16 هزار نفر در سراسر کشور توانسته اند از این طریق قرارداد اجاره را رایگان ثبت کرده و کد رهگیری اخذ نمایند که قسمت زیادی از این آمار مربوط به استان تهران بوده است.
مدیر کل راه و شهرسازی استان تهران در پایان تاکید کرد: ثبت قرارداد اجاره و اخذ کد رهگیری ضروری است و موجران و مستاجران چه با ورود به سامانه مذکور توسط خودشان یا توسط بنگاه می بایست برای اخذ کد رهگیری به عنوان یک حق شهروندی تاکید داشته باشند.
آریا

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *