مدیر عامل شرکت بازآفرینی شهری ایران گفت: از ابتدای سال تا کنون برای ۶۰ هزار واحد مسکونی پروانه نوسازی صادر شده و تا پایان سال، آمار ساخت و ساز در بافت های فرسوده کشور به رقم ۲۴۰ هزار واحد مسکن خواهد رسید.

به گزارش اخبار ساختمان، محمد آئینی در حاشیه نشست تخصصی "پایش عملکرد استان ها در نهضت ملی برای مسکن" و در کارگاه آموزشی با موضوع "بازآفرینی شهری" با اشاره به اینکه از ابتدای سال جاری تاکنون برای قریب به ۶۰ هزار واحد مسکونی پروانه نوسازی صادر شده است، به طوری که در آستانه رکوردزنی این آمار در تاریخ نوسازی مسکن هستیم، بیان کرد: از ابتدای شروع نهضت ملی مسکن در کشور تا روز دهم بهمن ماه سال جاری، ۲۱۶ هزار و ۱۱۲ واحد پروانه ساختمانی در بافت های فرسوده توسط شهرداری ها صادر شده است.
آئینی با بیان اینکه استانداران و فرمانداران در حوزه بازآفرینی شهری نقش خیلی موثری دارند، عنوان کرد: استانداران و فرمانداران در جلسات تخصصی با شهرداران بستر اجرایی شدن بسته های تشویقی نوسازی در بافت های فرسوده را فراهم کنند.
دبیر ستاد ملی بازآفرینی شهری پایدار با تاکید بر اینکه شهرداران در محلات هدف بازآفرینی شهری باید نهایت همکاری و مساعدت لازم را انجام دهند، اظهار کرد: شهرداری ها در ثبت پروانه ساختمانی به طور کامل و بدون نقص در سامانه مدیریت دبیرخانه ستاد ملی بازآفرینی شهری. اهتمام داشته باشند.
آئینی با اشاره به اینکه پروژه های بازآفرینی به صورت اقدام مشترک با شهرداری ها و سایر دستگاه های اجرایی باید ویژه باشد، گفت: پروژه های بازآفرینی شهری به صورت اقدام مشترک باید به ارتقای کیفیت زندگی ساکنین در بافت های ناکارآمد شهری کمک کند.
مدیر عامل شرکت بازآفرینی شهری ایران افزود: مهمترین هدف از اجرای پروژه های بازآفرینی، ارتقاء آرامش و امنیت خاطر هموطنان و ساکنان در بافت های فرسوده و ناکارآمد شهری است. بنابراین، بیش از هر چیز اهتمام بیشتر به نوسازی مسکن توسط شهرداری ها و سایر دستگاه های دولتی است و حمایت اهرمی شرکت بازآفرینی شهری ایران به عنوان دبیرخانه ستادملی بازآفرینی شهری پایدار از شهرداری ها و سایر دستگاه ها، منوط به میزان توفیق آنها در نوسازی مسکن و صدور پروانه نوسازی است.
پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *