معاون شهرسازی و معماری شهرداری تهران گفت: امروز یک متر مربع آپارتمان مسکونی در منطقه 19 بین ۴۰ تا ۷۰ میلیون تومان است این در حالی است که در مناطق برخوردار این قیمت به متری ۲۰۰ میلیون تومان رسیده است که این فاصله طبقاتی پذیرفته نیست.

به گزارش اخبار ساختمان، حمیدرضا صارمی معاون شهرسازی و معماری شهرداری تهران در آیین کلنگ زنی احداث مجموعه تجاری، خدماتی، رفاهی و پارکینگ طبقاتی سبلان، اظهار کرد: امروز 2500 میلیارد تومان پروژه افتتاح می شود یا کلنگ آن به زمین زده می شود که این گام بزرگی در جهت کاهش فاصله شمال و جنوب شهر تهران است.
معاون شهردار تهران افزود: مهم ترین رویکرد شهردار تهران، ساماندهی عدالت شهری است و در این دو سال پروژه ای به بزرگی پروژه هایی که امروز کلنگ زنی آن انجام می شود؛ در شهر تهران اجرایی نشده است.
معاون شهردار تهران با اشاره به شکاف طبقاتی بین شمال و جنوب شهر تهران افزود: امروز یک متر مربع آپارتمان مسکونی در این منطقه بین 40 تا 70 میلیون تومان است این در حالی است که در مناطق برخوردار این قیمت به متری 200 میلیون تومان رسیده است که این فاصله طبقاتی پذیرفته نیست.
صارمی ادامه داد: در مناطق کم برخوردار شهر تهران طرح های محرک توسعه را شروع کردیم و به سمتی پیش می رویم که در سال های آینده این مناطق متحول می شوند.
وی با اشاره به توسعه نامتوازن منطقه 19 در دهه های اخیر تصریح کرد: رشد فضای این منطقه به این صورت است که 90 درصد کارکرد تجاری پیدا کرده است؛ این در حالی است که در پهنه هایی که غلبه تجارت بر سکونت وجود دارد شب مردگی ایجاد شده و کیفیت زندگی پایین آمده است.
روزنامه تعادل

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *