مدیرکل راه و شهر سازی استان قزوین از شناسایی حدود سه هزار واحد مسکونی خالی در سطح این استان خبر داد.

به گزارش اخبار ساختمان، سید علی هاشمی در جلسه ستاد تنظیم بازار استان که صبح امروز در سالن جلسات شهید سلیمانی استانداری قزوین برگزار شد، اظهار کرد: مصوبات شورای عالی مسکن، دو بند بازدید از واحدهای مشاور املاک و تکمیل سامانه املاک و مستغلات را در خود جای داده است.
وی افزود: بر این اساس امسال ۲۴۲۰ مورد بازدید مشترک از واحدهای مشاور املاک استان انجام شده و ۶۶۰ مورد تخلف که عمده آن به دلیل عدم صدور کد رهگیری و عدم دریافت حق مباشرت بود در این مدت به ثبت رسیده است. بیشترین آمار تخلفات واحدهای مشاور املاک در استان به ترتیب مربوط به شهر مهرگان و شهر قزوین است.
مدیرکل راه و شهر سازی استان قزوین از پلمپ ۱۶۹ واحد مشاور املاک متخلف خبر داد و افزود: در حال حاضر مشاور املاک غیرمجاز در سطح استان نداریم زیرا واحد های متخلف تعطیل شده اند و مابقی نیز یا مجوز دارند و یا در حال دریافت مجوز هستند.
هاشمی همچنین از شناسایی حدود سه هزار واحد مسکونی خالی از سکنه در سطح استان قزوین خبر داد که باید مالیات آن ها محاسبه و اخذ شود.
این مسوول، همکاری شهرداری ها در مسیر شناسایی و اخذ مالیات از مسکن های خالی را موثر برشمرد و اذعان کرد: بر اساس اطلاعات دریافتی ما، حدود ۴۰ هزار واحد مسکونی خالی در استان وجود دارد اما در حال حاضر خالی بودن سه هزار واحد را با مدرک می توانیم جهت دریافت مالیات معرفی کنیم.
مدیرکل راه و شهرسازی بیان کرد: نتیجه در اختیار داشتن واحدهای آماده تحویل و زمین ها در کنترل قیمت مسکن استان قابل مشاهده است.
هاشمی در پایان اظهار کرد: با ادامه روند کنونی، سیاست تامین زمین و کنترل بازار اجاره طی یک الی دو سال آینده نتایج خوبی را رقم خواهد زد که در این زمینه می توان به این موضوع اشاره کرد که با وجود افزایش بی رویه نرخ توسط برخی بنگاه ها، اما خرید و فروش قابل توجهی در بازار مسکن استان رخ نمی دهد.
فارس

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *