رئیس کانون سراسری انبوه سازان مسکن گفت: نخستین شرط کنترل قیمت مسکن در بازار، ایجاد تعادل در عرضه و تقاضای است.

به گزارش اخبار ساختمان، سید محمد مرتضوی در ادامه گفت: طرح هایی مانند مالیات بر معاملات مکرر نه تنها مانعی برای سوداگری نیست بلکه بیشتر بازدارنده تولید است زیرا تأثیر قابل توجهی در کاهش تولید مسکن کشور خواهد داشت.
رئیس کانون سراسری انبوه سازان مسکن اضافه کرد: اگر دولت به دنبال چنین فضایی است، حتماً به موفقیت می رسد اما اگر منظور دولت از چنین ابزارهایی تنظیم بازار و کاهش قیمت مسکن است باید گفت از کاهش معاملات مسکن کسی سودی نمی برد.
وی ادامه داد: اگر این سازوکارها برای کاهش حباب در قیمت بازار مسکن است باید گفت که بیهوده است زیرا قیمت مسکن به همان میزان افزایش یافته که ارزش ریال در کشور کاهش یافته بنابراین حبابی برای قیمت مسکن در کار نیست.
وی خاطر نشان کرد: اهداف چنین طرح هایی را مالیات ستاندن می بینیم زیرا با توجه به فروش نفت به رقمی کمتر از ارزش واقعی آن و کسری بودجه، دولت ابزارهای این چنینی را مطرح می کند تا از تورمی که ایجاد شده مالیات بگیرد که این در درازمدت به مفهوم از دست رفتن سرمایه است.
مرتضوی با بیان اینکه نخستین شرط کنترل قیمت مسکن تعادل در عرضه و تقاضای آن بازار است، افزود: باید در تولید مسکن شرایطی ایجاد شود تا سرمایه گذاران و توسعه گران رغبت به ساخت و ساز داشته باشند.
بازار

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *