سیستم All-in-One سیستمی جدید در مجموعه دستگاههای تهویه مطبوع خانگی می باشد که نیاز به دستگاههای مختلف را در واحدهای مسکونی و اداری رفع کرده است.

چه به دنبال یک دستگاه سرمایشی برای ساختمان خود باشید یا یک دستگاه گرمایشی ، پیدا کردن دستگاهی مناسب برای شما و موقعیت مکانی شما دشوار است. ممکن است نخواهید فقط یکی از این گزینه‌ها را داشته باشید زیرا می‌خواهید کنترل دمای مطلوب را در تمام طول سال، نه فقط برای بخشی از سال، داشته باشید. شما به چیزی نیاز دارید که همه کاره باشد و صرفه جویی در مصرف انرژی داشته باشد، مهم نیست چه زمانی از آن استفاده می کنید.این همان جایی است که سیستم های All-in-One خانگی وارد می شوند.

سیستم All-in-One سیستمی جدید در مجموعه دستگاههای تهویه مطبوع خانگی می باشد که نیاز به دستگاههای مختلف را در واحدهای مسکونی و اداری رفع کرده است. این سیستم یکپارچه و به اصطلاح همه کاره می تواند سرمایش، گرمایش و آب گرم مصرفی را از طریق یک دستگاه واحد تامین کند. سیستم یکپارچه را می توان در تراس واحدها، حیاط و مشاعات یا روی بام نصب کرد و متراژ مناسبی از فضا را آزاد و همچنین حذف هزینه های مختلف خرید دستگاههای متنوع شامل پکیج، اسپلیت و داکت اسپلیت، چیلر و موتورخانه حجیم برای سرمایش و گرمایش را حذف کرد.

انواع سیستم های All-in-One

دستگاههای All-in-One خانگی به انواع مختلفی تقسیم می شوند:

* گرمایش الکتریکی/سرمایش الکتریکی

* گرمایش پمپ حرارتی/سرمایش الکتریکی

* گرمایش گازی/ سرمایش الکتریکی

* دستگاههای دوگانه سوز هیبریدی

انواع سیستم های All in one

دستگاههای گرمایش/سرمایش الکتریکی دقیقاً همان چیزی است که به نظر می رسد: واحد ترکیبی از گرما و تهویه مطبوع که با برق کار می کند. در حالت سرمایش به شکل سیستم های DX مانند اسپلیت و داکت اسپلیت عمل می کند. برای گرمایش نیز از سیستم الکتریکی به همراه هیتر برقی استفاده می شود.

دستگاههای سری دوم دستگاههایی هستند که به مانند مینی چیلر در تابستان با قابلیت استفاده از فناوری پمپ حرارتی در زمستان هستند و از طریق لوله های آب رفت و برگشت به فن کویل و همچنین سیستم آب گرم مصرفی متصل می شوند. اگر به دنبال دستگاههای کم مصرف هستید، به خصوص در آب و هوای معتدل، اینها گزینه های عالی هستند.

دستگاههای سری بعدی در واقع مشابه دستگاه های قبلی هستند با این تفاوت که گرمایش آنها نه از طریق هیت پمپ که از تامین توسط یک موتورخانه کوچک گازی تامین می شود. سرمایش در این سیستم از برق تامین می شود، در حالی که گرمایش از گاز طبیعی سیستم شهری تامین می شود. این سیستم ها بازدهی و بهره وری بالای دیگ های گازی در زمستان را با قدرت خنک کنندگی که مینی چیلر می تواند در تابستان ارائه دهد، ترکیب می کنند. این دستگاهها در آب و هوایی مناسب هستند که هم زمستان های سرد و هم تابستان های گرم دارند. در این سیستم ها گازکشی به شکل محدود و تنها برای موتورخانه با متراژ کاهش یافته بیش از 60 درصد خواهد بود و در واحدها وارد نخواهد شد.

پکیج های دوگانه سوز سیستم های هیبریدی هستند که دارای دو سیستم سوخت گازی و برقی هستند. این سیستم ها ابتدا آب و هوای محیط بیرون را در نظر می گیرند، سپس بهترین سیستم سوخت را متناسب با آن انتخاب می کنند که به منزله صرفه جویی در انرژی برای صاحب خانه یا کسب و کار است.

هر سیستم All-in-One چگونه کار می کند

عملکرد به ترکیب تجهیزات بستگی دارد، اما سیستم های یکپارچه معمولاً خانه شما را به همان روشی که همتایان مستقل خود انجام می دهند گرم و خنک می کنند.

نحوه کارکرد در حالت سرمایش:

با استفاده از الکتریسیته به عنوان منبع تغذیه، اجزای داخلی دستگاه، مبرد را به در سیکل به حرکت در می آورند.

هوای گرم توسط یک فن از به داخل یونیت داخلی کشیده می شود و سپس از روی کویل اواپراتور سرد عبور می کند و در این فرآیند آن را خنک می کند. اواپراتور یا به شکل کویل مبرد کار می کند (در سیستم الکتریکی) یا به شکل اواپراتور آبی می باشد (سیستم های هیت پمپ/گازی). هوای خنک و بدون رطوبت نیز به فضاهای مختلف داخل خانه شما هدایت می شود.

نحوه کارکرد در حالت گرمایش:

* گرمایش الکتریکی: علاوه بر ویژگی خنک کننده معمولی مرتبط با تهویه مطبوع، این دستگاهها قادر به تولید گرمای محدود با هیتر برقی هستند. با الکتریسیته به عنوان منبع تغذیه، کویل های برقی گرم می شوند و هوا در جریان عبور از روی کویلها گرم می شود. سپس هوای گرم وارد فضا می شود تا دمای داخلی خانه را افزایش دهد. این نوع اجزای گرمایشی عمدتاً در آب و هوای گرمتر که گرما فقط گاهی اوقات استفاده می شود استفاده می شود.

* گرمایش پمپ حرارتی: پمپ حرارتی با معکوس کردن چرخه تبرید مورد استفاده توسط کمپرسور سرمایشی، گرما را منتقل می کند. از طریق یک چرخه کندانس و تراکم معکوس، کویل های داخلی گرم می شوند و هوا روی کویل های گرم رانده می شود. از آنجا نیز هوای گرم شده از طریق دریچه ها وارد فضا می شود تا دمای داخلی افزایش یابد.

هر سیستم All in one چگونه کار می کند

* گرمایش گازی: بخش گرمایشی سیستم گازی-الکتریکی بسته بندی شده یک دیگ حرارتی است. بخش گرمایشی سیستم از گاز شهری برای احتراق در داخل مبدل حرارتی استفاده می کند و آب را گرم می کند. آب گرم از طریق یک لوله به دستگاههای All-in-One می رسد و از آنجا برای گرمایش و آب گرم مصرفی پخش می شود. همانطور که هوای خنک از فضاهای داخلی از طریق دریچه های برگشت به داخل فن کویل ها کشیده می شود، موتور دمنده سپس هوا را از طریق مبدل حرارتی داغ می دمد و هوا را گرم می کند. سپس هوای گرم در سراسر خانه به گردش در می آید.

* دستگاههای هیبریدی: سیستم دستگاههای دوگانه سوز شما دارای دو گزینه گرمایشی است، یک پمپ حرارتی یا یک بویلر گازی. هنگامی که به درستی نصب و پیکربندی شود، سیستم دوگانه سوز شما می تواند تعیین کند که آیا گرم کردن خانه با استفاده از برق یا گاز مقرون به صرفه تر است یا خیر. در صورت نیاز به گرمایش تا حد متوسط، پمپ حرارتی به طور خودکار از حالت سرمایش برمی‌گردد تا هوای گرم را فراهم کند. هنگامی که دما بیشتر می شود، سیستم از بویلر گازی برای ارائه گرمای قابل اعتماد و ثابت استفاده می کند.

گروه مهندسین تتا این جدیدترین نوع دستگاههای تهویه مطبوع را به شکل مونتاژ داخل برای کاربری های مسکونی با اداری با هدف حفظ گازکشی به درون واحدها و انشعاب آن، حذف پکیج، جذف پمپ های لوله کشی آب گرم و برگشت، حذف اکثر متراژ موتورخانه، حذف لوله کشی چیلر و …. تامین می کند. این دستگاهها همچنین شامل نوع صنعتی هم می باشند که آنها را به شکل مفصل در مقاله دیگری توضیح خواهیم داد. برای مشاوره پیرامون دستگاههای All-in-One خانگی یا صنعتی و تمامی دستگاههای سیستم تهویه مطبوع با گروه مهندسین تتا از طریق وبسایت یا شماره تماس 02188509802 تماس حاصل فرمایید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *