عضو کمیسیون عمران مجلس با بیان"دیوار و شیپور با طرح مقابله با سوداگری بازار مسکن همراه نیستند" گفت: در صورت عدم همراهی، باید مانع فعالیت این دو سایت شد.

به گزارش اخبار ساختمان، اقبال شاکری در خصوص هشدار وزارت راه و شهرسازی به سایت های دیوار و شیپور، اظهار کرد: از مدت ها قبل با وزارت راه و شهرسازی اقدامات خوبی برای مقابله با سوداگران بازار مسکن هماهنگ شده است.
وی ادامه داد: یکی از سوداگران بازار مسکن و مافیای این حوزه، افزایش قیمت جعلی مسکن با ارائه اطلاعات غلط در سکوهای اینترنتی است. اینها به صورت جعلی اطلاعاتی را از ملک، مالک و… ارائه می دهند تا قیمت ها را افزایش دهند تا املاک خودشان را بفروشند.
وی افزود: وزارت راه و شهرسازی اعلام کرده تمام آگهی های مسکن که در هر پلتفرمی منتشر می شود حتما باید با سامانه املاک و اسکان ارتباط داشته باشد و کد مخصوص از این سامانه دریافت کنند. بر این اساس با انتشار آگهی، یک کد رنگی مبنی بر تاییده سامانه املاک را صادر می شود.
وی با بیان این که هنوز دیوار و شیپور با وزارت راه و شهرسازی همراهی نکرده اند،‌ تاکید کرد: در صورت عدم همراهی، باید مانع فعالیت این دو سایت شد.
عضو کمیسیون عمران مجلس درباره مزیت های احراز هویت مالک یا موجر در سکوهای ارائه کننده آگهی های مسکن، اظهار کرد:‌ با این کار جلوی آگهی جعلی قیمت ساز گرفته می شود. بنابراین در آگهی های اجاره حتما باید از طریق سامانه املاک و اسکان احراز شود، نه از طریق آگهی.
شاکری یادآور شد: شورای نگهبان یک اشکال جزیی به طرح ساماندهی بازار اجاره و مسکن گرفته که امروز یا فردا آنرا در صحن مطرح بررسی می کنیم. امیدواریم امسال این طرح تصویب،‌ تبدیل به قانون و در بازار مسکن اجرا شود.
تسنیم

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *