وزیر راه و شهرسازی گفت: واگذاری زمین های ملی موجود در روستاهای همجوار شهرها به متقاضیان نهضت ملی مسکن از سیاست های این وزارتخانه بوده و در حال عملیاتی شدن است.

به گزارش اخبار ساختمان، مهرداد بذرپاش وزیر راه و شهرسازی روز پنجشنبه در جلسه شورای مسکن استان زنجان، بیان کرد: واگذاری زمین های ملی موجود در روستاهای همجوار شهرها به صورت ۹۹ ساله و با پرداخت تسهیلات ساخت در اختیار متقاضیان قرار خواهد گرفت.
وزیر راه و شهرسازی از تامین زمین در قالب حمایت از طرح جوانی جمعیت به صورت گسترده در کشور خبر داد و افزود: واگذاری این زمین ها در ۲ هفته نخست ماه ربیع الاول همزمان با ایام جشن ولادت پیامبر اکرم (ص) در استان ها انجام می شود.
بذرپاش در بخش دیگری از سخنان خود در خصوص موضوع درجه بندی زمین های کشاورزی در برخی اراضی مورد نظر برای احداث واحدهای نهضت ملی مسکن، گفت: در استان های مختلف از جمله استان های شمالی و برخی شهرهای کشور که خاک حاصلخیز و مرغوب دارند با این مشکل مواجه هستیم و لازم است این مسأله با ذکر نام شهرها از راه اصلاح قانون حل و فصل شود.
وزیر راه و شهرسازی در بخش دیگری از سخنان خود به سهم ۳۰ درصد تولید مسکن در کاهش تورم کشور اشاره کرد و گفت: بانک ها با پای کار بودن در تامین منابع لازم برای پیشبرد پروژه های نهضت ملی مسکن در واقع در راستای کاهش نرخ تورم حرکت می کنند.
بذرپاش به گزارش های مراجع رسمی در خصوص روند کاهشی نرخ تورم مسکن در کشور اشاره و خاطر نشان کرد: مشارکت و همراهی دستگاه های مختلف در تولید مسکن، نقش موثری در کاهش کلی نرخ تورم خواهد داشت.
در جلسه شورای مسکن استان زنجان تامین زمین در محدوده روستاهای نزدیک شهرهای این استان به تعداد ۲۰ هزار قطعه ۲۰۰ متری به تصویب رسید.
پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *