رییس بنیاد مسکن گفت: هم‌اکنون برای حدود ۷۰ درصد واحدهای مسکونی روستایی سند صادر شده و ان‌شاءالله تا پایان برنامه هفتم این رقم به ۱۰۰ درصد می رسد.

به گزارش اخبار ساختمان، اکبر نیکزاد در ادامه اظهار کرد: در هفته های اخیر به طور مرتب در جلسات کمیسیون تلفیق مجلس شورای اسلامی حاضر می شویم و موضوعات مربوط به ماموریت های بنیاد مسکن در برنامه هفتم توسعه را مورد بررسی قرار می دهیم.
وی افزود: عمده مباحث برنامه هفتم توسعه درخصوص بنیاد مسکن مشابه برنامه ششم است. یکی از این موارد به اجرای طرح های هادی مربوط می شود. طبق این طرح پنج تا هشت درصد اعتبارات عمرانی استان ها باید برای اجرای طرح های هادی اختصاص داده شود.
رییس بنیاد مسکن تاکید کرد: در یکی دیگر از موارد پیشنهادی برنامه هفتم دولت مکلف شده سالیانه برای حداقل سالیانه ۲۰۰ هزار واحد مسکونی روستایی وام ساخت با نرخ سود پنج درصد پرداخت کند.
نیکزاد با بیان اینکه سنددار کردن خانه های روستایی و شهرهای زیر ۲۵ هزار نفر از دیگر موارد در برنامه هفتم توسعه محسوب می شود گفت: هم‌اکنون برای حدود ۷۰ درصد واحدهای روستایی سند صادر شده و انشاءالله تا پایان برنامه هفتم این رقم به ۱۰۰ درصد می رسد.
به گفته وی همچنین بنیاد مسکن طبق برنامه هفتم توسعه باید نوسازی واحدهای روستایی و شهرهای زیر ۲۵ هزار نفر را ادامه دهد. در حال حاضر ۵۴ درصد واحدهای روستایی کشور نوسازی شده و برنامه ما این است که تا سال ۱۴۱۰ جشن نوسازی تمامی واحدهای روستایی را برگزار می کنیم.
ایسنا

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *