سرپرست شرکت عمران شهر جدید مهستان از تامین زمین ۱۶ هزار و ۵۰۰ واحد نهضت ملی مسکن خبر داد و گفت: با تدبیر وزیر راه و شهرسازی هزینه خاکبرداری پروژه ها از محل منابع داخلی شرکت تامین می شود.

به گزارش اخبار ساختمان، ذبیح الله زارع در ادامه گفت:‌در حوزه نهضت ملی مسکن در افق چهار ساله تعهد شرکت عمران شهر جدید مهستان 34 هزار واحد است که تاکنون برای 16 هزار و 574 واحد زمین تامین شده است.
وی با بیان اینکه قرارداد این واحدها انجام و تجهیز کارگاه انجام شده است،‌ ادامه داد: ساخت واحدهای نهضت ملی مسکن آغاز شده و متوسط پیشرفت فیزیکی از مرحله تجهیز کارگاه تا 30 درصد داریم.
وی افزود: در دل پروژه های نهضت ملی مسکن،‌ برخی پروژه های بدون متقاضی داریم که اصطلاحاً به آنها «مهر به نهضت ملی شده» می گوییم. متوسط پیشرفت فیزیکی این واحدها 40 درصد است.
سرپرست شرکت عمران شهر جدید مِهستان در پاسخ به این پرسش که این واحدها «مهر به نهضت ملی شده» چه تعدادی است و دلیل فاقد متقاضی بودن این واحدها، گفت:‌ حدود 4000 واحد. شهر جدید هشتگرد (مهستان) در یک برهه زمان پردیس و پرند برای مردم جذاب تر بود و متقاضیان در این دو شهر زیاد بود. اما در شهر هشتگرد متقاضی نداشتیم و واحدها همینطوری باقی ماندند.
زارع اضافه کرد: بر این اساس برای آن واحدها تبدیل به احسن شود و هم با پیشرفت فیزیکی بالاتر مردم را درگیر این پروژه ها کنیم با استفاده از شیوه نامه‌ ابلاغی از وزارت راه و شهرسازی «مهر به نهضت» را اجرایی کردیم.
وی با بیان اینکه 40 میلیون تومان یعنی قسط اول نهضت ملی مسکن از سوی اکثر متقاضیان واریز شده است، اظهار کرد:‌ مبالغ واریزی به حساب خود متقاضیان واریز می شود و فعلا برنامه ای برای حذف آن دسته از متقاضیانی که آورده خود را به طور ناقص واریز کرده اند، نداریم.
وی تاکید کرد:‌ زمین مابقی واحدهای نهضت ملی مسکن نیز در حال انجام است و در شورای عالی مسکن 250 هکتار زمین در حال الحاق به شهر جدید مهستان است. این زمین ها در شمال شهر قرار دارد که مصوبه شورای برنامه ریزی استان انجام و در شورای عالی شهرسازی و معماری مطرح شده که امیدواریم به‌زودی ابلاغ شود.

یک اتفاق خوب در شهر مهستان

وی یادآور شد: یک اتفاق خیلی خوبی با تدبیر وزیر راه و شهرسازی روی داده که اتفاق خیلی بزرگی است. می دانید شهر جدید توپوگرافی خاصی دارد و باید عملیات خاکی خیلی سنگینی برای پروژه ها انجام شود تا به کد صفر برسند. این کار هزینه سنگینی دارد که باید از آورده مردم تامین شود. عملاً آورده مردم بابت رسیدن پروژه به کد صفر و شروع کار هزینه می شود.
سرپرست شرکت عمران شهر جدید مهستان افزود:‌ با تدبیر وزیر محترم راه و شهرسازی و مصوبه مجمع شرکت مادر تخصصی شهرهای جدید ایران این اجازه به شرکت عمران مهستان داده شد تا از محل منابع داخلی بحث خاکبرداری پروژه های نهضت ملی مسکن را تامین کنیم.
زارع با بیان این‌که برآورد ما این است که برای 34 هزار واحد نهضت ملی مسکن حداقل 200 میلیارد تومان هزینه خاکبرداری است، گفت: این اقدام در راستای کمک به متقاضیان این طرح عملیاتی شده است.
تسنیم

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *