سرپرست سازمان ملی زمین و مسکن گفت: تا کنون زمین مورد نیاز ۱.۵ میلیون واحد مسکونی در دولت سیزدهم تامین شده است.

به گزارش اخبار ساختمان، ارسلان مالکی در شورای مسکن استان همدان که همراه با آغاز عملیات احداث ۱۱ هزار واحد مسکونی در شهرک پرواز بود با بیان اینکه زمین ۶۰۰ هزار واحد را به متقاضیان آنها متصل کردیم اظهار کرد: مردم همدان دغدغه مسکن دارند و تلاش های بسیاری انجام شد تا به آغاز عملیات اجرایی این ۱۱ هزار مسکن برسیم.
وی با بیان اینکه مساله مسکن یک دغدغه و چالش اساسی و مهم برای ما است افزود: بخش زیادی از این چالش ها به کم کاری های گذشته باز می گردد چنانچه در دو دولت گذشته یک کار در مساله مسکن انجام نشده است.
سرپرست سازمان ملی زمین و مسکن با اشاره به اینکه دولت سیزدهم اراده کرده چالش مسکن را برطرف کند تصریح کرد: تاکنون تأمین زمین در کشور به خوبی پیش رفته و حدود ۳۲ هزار هکتار زمین با کاربری مسکونی در اختیار طرح نهضت ملی مسکن قرار دادیم.
وی با بیان اینکه ۲۴ هزار هکتار زمین در کارگروه ها و شوراهای برنامه ریزی در حال الحاق داریم ادامه داد: در مجموع ۵۶ هزار هکتار از اراضی دولت در اختیار طرح نهضت ملی مسکن قرار دارد و بالغ بر ۲ میلیون واحد مسکونی می توان احداث کرد و با آنچه تاکنون اعلام شده ۱.۵ میلیون خانوار در این زمین ها می توانند صاحب خانه شوند.
مالکی با تاکید بر اینکه در سازمان ملی زمین و مسکن تمام مسکن مهری که در اراضی دولتی ساخته شد ۵۹۰ هزار واحد است خاطرنشان کرد: تاکنون در دولت سیزدهم زمین ۱.۵ میلیون واحد مسکونی تأمین شده شده است.
وی با اشاره به اینکه در طرح نهضت ملی مسکن همه ظرفیت های موجود در حوزه دولتی، خصوصی، بنیادها، نیروهای مسلح و… استفاده شده تا این مشکل حل شود گفت: در حوزه اجرایی نیز از خود مالکی، از مردم از کارگزاران دولتی و حکومتی و قرارگاه ها و شرکت های انبوه ساز استفاده شده تا مشکل مسکن حل شود.
سرپرست سازمان ملی زمین و مسکن با بیان اینکه برای حل مشکل مسکن نیاز به همکاری بسیار بالای بین دستگاهی دارد اظهار کرد: با توجه به اراده بنیاد مسکن این شهرک پرواز طی ۲۴ ماه به اتمام خواهد رسید و واحدهای مسکونی به مردم تحویل داده خواهد شد.
فارس

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *