رییس مرکز تحقیقات راه، مسکن و شهرسازی با بیان اینکه تاکنون حریم گسلی ۶ کلانشهر مصوب و ابلاغ شده و ۹ شهر دیگر در مرحله پایانی تدوین و ارایه به شورای عالی شهرسازی برای ابلاغ قرار دارند از برنامه آن مرکز برای تکمیل حریم گسلی ۲۴ شهر دیگر که عمدتا مراکز استان هستند تا پایان دولت سیزدهم خبر داد.

به گزارش اخبار ساختمان، محمدمهدی حیدری رییس مرکز تحقیقات راه، مسکن و شهرسازی با یادآوری اینکه در سال های گذشته و در دولت قبل، حریم گسلی ۶ کلانشهر تهران، مشهد، تبریز، کرج، زنجان و کرمان تهیه، تصویب و ابلاغ شد، از تداوم برنامه های مرکز برای تعیین حریم گسلی شهرهای لرزه خیز و همچنین مراکز استان ها تا پایان دولت سیزدهم خبر داد.
رییس مرکز تحقیقات راه، مسکن و شهرسازی ادامه داد: در دولت سیزدهم و تاکنون حریم گسلی شهرهای شیراز، بم، سی سخت، اردبیل، ارومیه، لاهیجان، قائمشهر، ساری و گرگان تعیین و تهیه شده است و مراحل پایانی را طی می کند که بعد از تصویب در شورای عالی شهرسازی و معماری ایران برای اجرا ابلاغ خواهد شد و مقرر است تا این کار قبل از اتمام سال جاری انجام شود.
حیدری توضیح داد: حریم گسلی ۲۴ شهر دیگر نیز تا پایان سال آینده تمام می شود که عمده آنها مراکز استان ها هستند. شهرهایی همچون بجنورد، بیرجند، بندرعباس، بوشهر، اهواز، یاسوج، همدان، اراک، قم، سمنان، سنندج و دیگر شهرهایی که لرزه خیزی بالایی دارند همچون خوی در این برنامه قرار دارند.
این مقام مسئول تصریح کرد: در تلاش هستیم تا پایان سال آینده حریم گسلی شهرهایی که آغاز شده و در برنامه تهیه و تدوین قرار گرفته است به اتمام برسد.
به گفته وی، عملیات میدانی برخی از شهرها که حریم گسلی آنها در دست تهیه و تدوین است به اتمام رسیده و برخی نیز در دست انجام قرار دارد و مراحل مختلف پیشرفت را طی می کند.
پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *