رییس جمهور با تاکید بر اینکه کشور نیازمند ساخت چهار میلیون مسکن است، گفت: ساخت چهار میلیون مسکن نیاز کشور و قانون مصوب مجلس است و ساخت چهار میلیون واحد در چهار سال تکلیف دولت است که برمبنای همین نیاز بر تلاش برای رفع مشکل مسکن تأکید کرده ام.

به گزارش اخبار ساختمان، آیت‌الله سید ابراهیم رئیسی سه شنبه شب در دهمین گفتگوی زنده تلویزیونی رئیس جمهور با مردم به تبیین عملکرد دولت پرداخت.
رئیسی درباه ساخت مسکن در این دولت گفت: ساخت چهار میلیون مسکن نیاز کشور است و قانون جهش تولید مسکن، ساخت چهار میلیون واحد در چهار سال را برای دولت تکلیف کرده است، بر مبنای همین نیاز بر تلاش برای رفع مشکل مسکن تأکید کرده ام. اگر در سال های گذشته شاهد تولید مسکن برای رفع نیاز مردم بودیم، امروز با مردم با این مشکلات مواجه نبودند.
رئیس‌جمهور تاکید کرد: اگر در مسکن روستایی، مسکن شهری، نوسازی بافت فرسوده و ساخت مسکن اقداماتی که لازم بود در زمان خودش انجام می شد و سالی یک میلیون مسکن ساخته می شد الان این مشکلات را نداشتیم. سالی ۲۵۰ هزار، ۳۰۰ هزار و ۴۰۰ هزار واحد ساخته می شد اما به یک میلیون واحد نمی سید لذا این کمبود در کشور احساس می شود.
وی یادآور شد: ما عملی کردن این وعده را در کشور شروع کرده ایم و شاهد تولید بیش از ۲ میلیون و 400 هزار واحد مسکن هستیم و ساخت مسکن روستایی نیز فعال است و تعداد زیادی از واحدها تحویل داده شده است.
پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *