درحالی اوایل امسال قیمت یک واحد مسکن مهر در شهر پردیس به مرز چهار میلیارد تومان رسیده بود که قیمت پیشنهادی همین واحد در زمان حاضر کمتر از سه میلیارد تومان است.

به گزارش اخبار ساختمان،‌ بررسی قیمت های پیشنهادی واحدهای مسکن مهر شهر جدید پردیس نشان می دهد رکود بازار، انتظار کاهش قیمت بیشتر از سوی مردم و عدم ورود به بازار باعث کاهش قیمت تا یک میلیارد تومانی شده است.
بر این اساس یک واحد مسکن مهر واقع در فاز 5 با مساحت 87 متر مربع با قیمت 2 میلیارد و 850 میلیون تومان یعنی هر متر مربع حدود 32.7 میلیون تومان آگهی شده است.
واحدی با همین متراژ واقع در فاز 9 قدیم 1.9 میلیارد تومان برای فروش آگهی شده است، یعنی هر متر مربع حدود 21.8 میلیون تومان. بخشی از واحدهای مسکن مهر فاز 9 قدیم به دلیل مشکل "دیوار حائل" همچنان قابل سکونت نیست و خریداران باید به این نکته توجه داشته باشند.
در فاز 8 پردیس یک واحد 105 متری 2 خواب با قیمت 2 میلیارد و 660 میلیون تومان (هر متر مربع حدود 25.3 میلیون تومان) آگهی شده است. وام و عرضه این واحد مسکونی تسویه شده و به صورت خام به فروش می رسد.
در فاز 11 یا همان کوزو که حدود 12 هزار واحد مسکن مهر آن همچنان نیمه تمام است یک واحد 87 مترمربعی با قیمت هر متر 31.9 میلیون تومان یعنی حدود 2 میلیارد و 770 میلیون تومان قیمتگذاری شده است. آپارتمانی با همین متراژ با قیمت یک میلیارد و 750 میلیون تومان آگهی شده است. اختلاف حدود یک میلیارد تومان این واحد با واحد مشابه ذکر شده به دلیل واقع شدن در طبقه همکف است. فروشنده البته مشخص نکرده که این واحد قابلیت سکونت دارد یا خیر؟
در زون 5 فاز 11 یک واحد 87 متری در طبقه 10 با قیمت سه میلیارد تومان آگهی شده، یعنی هر متر مربع 34.5 میلیون تومان. این واحد مسکونی آماده سکونت بوده و وام آن نیز تسویه شده است.
در فاز 9 جدید یک واحد مسکن مهر 85 متری که وام و عرصه آن پرداخت نشده با قیمت 2 میلیارد تومان قیمتگذاری شده است.
زمستان سال گذشته و طی فروردین امسال، مساکن مهر شهر پردیس به دلیل نوسانات سایر بازار اقتصادی قیمت های عجیبی تا حدود 4.3 میلیارد تومان را نیز ثبت کرد. اما طی 2 ماه گذشته به‌خصوص در خردادماه به واسطه ثبات حاکم بر بازار ارز، حباب قیمت از بین رفته است.
تسنیم

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *