معاون وزیر راه و شهرسازی گفت: امسال رکورد صدور پروانه در بافت های فرسوده تا پایان سال شکسته خواهد شد که کاری کم نظیر است.

به گزارش اخبار ساختمان، محمد آیینی اظهار کرد: بعد از انقلاب اسلامی برای حدود یک میلیون و ۵۰ هزار واحد مسکونی در محدوده بافت های فرسوده پروانه صادر شده که از این تعداد ۲۲۶ هزار واحد معادل بیش از ۲۰ درصد از کل طی حدود دو سال و نیم دولت سیزدهم اجرا شده است.
وی افزود: دولت سیزدهم نسبت به دولت قبل حداقل رشد ۵۰ درصد در صدور پروانه بافت های فرسوده رشد سالیانه داشته است. تعداد ۳۵۷ هزار واحد نیز در دولت های نهم و دهم اجرا شده که نشان می دهد این دو دولت توجه بیشتری به امر نوسازی مسکن در مقایسه با دولت های دیگر داشتند.
به گفته آیینی، امسال رکورد صدور پروانه در بافت های فرسوده تا پایان سال شکسته خواهد شد که کاری کم نظیر است و ان شاءالله سال آینده سال بهتری برای موضوع نوسازی است.
معاون وزیر راه و شهرسازی تصریح کرد: از مردم دعوت می کنیم از فرصت طلایی که دولت و شهرداری ها در قالب بسته تشویقی اعم از تخفیف پروانه، تسهیلات بانکی، بسته ۱۹ بندی و بسته زمین استفاده کنند. خوشبختانه بافت فرسوده این شرایط را دارد که تولیداتش سریع تر به بازار می رسد.

صدور ۲۲۶ هزار پروانه مسکونی برای نوسازی بافت های فرسوده

آیینی گفت: از ۲۲۶ هزار پروانه مسکونی که طی دو سال گذشته در بافت های فرسوده صادر شده ۸۰ هزار واحد به بهره برداری رسیده است. برای ۵۷ هزار واحد مراسم رسمی افتتاح برگزار شده و تلاش می کنیم تا پایان سال با حضور رییس‌جمهور مراسم رسمی برای سایر واحدها برگزار کنیم.
وی با اشاره به مهلت واگذاری سند برای حاشیه نشینان تا پایان سال جاری بیان کرد: بند «م» تبصره ۱۱ قانون بودجه سال ۱۴۰۲ این فرصت را فراهم کرد که ساکنان سکونتگاه های غیررسمی نسبت به دریافت سند اقدام کنند و برای تمدید این زمان، قانون وجود ندارد. بنابراین خواهشم این است که متقاضیان تا پایان سال از طریق سامانه facility.udrc.ir ثبت نام را انجام دهند.
معاون وزیر راه و شهرسازی درباره میزان همکاری بانک ها در پرداخت تسهیلات نوسازی گفت: در حوزه بافت فرسوده تاکنون عمده تسهیلات توسط بانک مسکن پرداخت شده و بانک های دیگر تازه به این فرآیند ورود کرده اند. لذا هنوز ارزیابی نسبت به سایر بانک ها نداریم اما بانک مسکن با تمام توانش اقدام به پرداخت وام نوسازی کرده که جای تقدیر و تشکر دارد.
تجارت نیوز

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *