نائب رئیس اتاق بازرگانی ایران از رونق ساخت و ساز مسکن در نیمه نخست امسال خبر داد و گفت: شاخص مدیران بخش خرید در بخش ساختمان در فروردین ماه ۳۳.۹۵ بود که در مرداد به ۵۵.۴۹ رسید.

به گزارش اخبار ساختمان، پیام باقری نائب رئیس اتاق بازرگانی ایران در همایش راهبردهای اقتصاد مسکن، انبوه سازی و معماری پایدار گفت: بخش مسکن سهم عمده ای از تولید ناخالص داخلی و رشد اقتصادی را به خود اختصاص می دهد و ظرفیت تولید بالای این حوزه می تواند سرمایه، کار و نیروی انسانی را به صورت گسترده با خود همراه کند.
باقری اظهار کرد: بخش مسکن ۱۴ درصد اشتغال کشور را در بر می گیرد که از حیث فواید اجتماعی و تامین مسکن مورد نیاز جامعه اهمیت دارد. از طرف دیگر اقتصاد مسکن، یک اقتصاد درون زا است که کمترین وابستگی را واردات دارد.
نایب رئیس اتاق بازرگانی ایران از جمله مهمترین شاخص های بخش مسکن را پیوند با صنایع دانست و گفت: بخش مسکن با ۱۸۰ صنعت به صورت مستقیم و غیرمستقیم ارتباط دارد که نشان می دهد این بخش پیشران اقتصاد بوده و رونق مسکن با رونق اقتصادی عجین شده است.
باقری تاکید کرد: مسکن کالایی بادوام، ضروری و اجتناب ناپذیر است که با کالای دیگری جایگزین نمی شود.
وی با بیان اینکه گزارش های شامخ بخش ساختمان (شاخص مدیران خرید بخش ساختمان) از رونق ساخت و ساز در نیمه اول سال جاری حکایت دارد، گفت: شاخص شامخ در فروردین ماه ۳۳.۹۵ بود که در مرداد به ۵۵.۴۹ رسید.
نائب رئیس اتاق بازرگانی ایران با بیان اینکه هدفگذاری باید به سمت مسکن اقتصادی باشد، گفت: رویکردها و ماموریت های جدید باید در جهت کاهش قیمت تمام شده مسکن باشد و یکی از راهکارها گذار از سنتی سازی به صنعتی سازی است.
وی تاکید کرد: باید به سمت مسکن سبز برویم که تاثیر قابل توجهی در کاهش هزینه انرژی و مقرون به صرفه کردن مسکن دارد.
بازار

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *