شهردار منطقه ۱۹ تهران گفت: در راستای ارتقای ایمنی و جلوگیری از احداث سازه های نا ایمن با استحکام کم، هشت طبقه مازاد در چهار ملک مسکونی به مساحت یک هزار و ۳۵۰ مترمربع با رفع خلاف، کاهش یافت.

به گزارش اخبار ساختمان، تورج فرهادی در ادامه گفت: به منظور پیشگیری از افزایش ساختمان های نا ایمن و حادثه آفرین و تداوم اجرای طرح مقابله با ساخت و سازهای غیرمجاز در ناحیه سه علاوه بر ابلاغ تذکرهای مکرر و عدم تمکین برخی شهروندان با کسب مجوز قضایی هشت طبقه مازاد از چهار ساختمان بلند مرتبه برچیده شد.
وی ادامه داد: در این عملیات سقف، دیوار، تیغه چینی، راه پله ها و سنگ نمای این ساختمان ها رفع خلاف و از ادامه فعالیت آن جلوگیری شد.
فرهادی افزود: همچنین پنج گود برداری غیر مجاز به مساحت یک هزار و ۵۰۰ متر مربع که به منظور ساخت و سازهای غیر قانونی آماده شده بود رفع خطر شد گودبرداری های غیر مجاز شرایط خطرناک و بحرانی را به دلیل رعایت نشدن اصول ایمنی و فنی، مغایرات سازه با نقشه های مصوب و عدم رعایت مباحث ملی ساختمان برای شهر و شهروندان ایجاد می کند.
شهردار منطقه ۱۹ تهران اضافه کرد: در راستای اجرای قانون و برخورد با بناهای غیرمجاز، ۲۰ باب واحد تجاری به مساحت هزار و ۴۵۰ مترمربع، سه باب سوله سه هزار و ۱۰۰ مترمربعی و ۲ قطعه چهار دیواری به مساحت هزار و ۵۰۰ مترمربع رفع خلاف و آزادسازی شد.
به گفته وی، اقدامات صورت گرفته در اراضی ناحیه سه به منظور صیانت، آزاد سازی تصرفات، جلوگیری از دست اندازی مجدد زمین خواران و سوء استفاده کنندگان انجام شده است.
ایرنا

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *