بر اساس اعلام مرکز آمار ایران، در بهار سال ١۴٠٢، تعداد ۹۵۸۶ واحد مسکونی در پروانه های صادر شده برای احداث ساختمان از سوی شهرداری‌ تهران، پیش بینی شده است که نسبت به فصل گذشته ٢٨,٤ درصد کاهش داشته است.

به گزارش بازار، ‌مرکز آمار ایران نتایج طرح «گردآوری اطلاعات پروانه های ساختمانی صادر شده توسط شهرداری های کشور» در فصل بهار سال ١٤٠٢ را متشر کرد.
بر اساس این گزارش، ‌ افزایش ٦١,٠ درصدی واحدهای مسکونی پیش بینی شده در پروانه های صادر شده برای احداث ساختمان توسط شهرداری تهران و ٩.١ درصدی آن در شهرداری های کل کشور در بهار ١٤٠٢ نسبت به بهار ١٤٠١ روی داده است.

الف- شهر تهران

در بهار سال ١٤٠٢، تعداد ٩٥٨٦ واحد مسکونی در پروانه های صادر شده برای احداث ساختمان از سوی شهرداری‌ تهران، پیش بینی شده است که نسبت به فصل گذشته ٢٨,٤ درصد کاهش و نسبت به فصل مشابه سال گذشته ٦١.٠ درصد افزایش داشته است. ‌متوسط تعداد واحد مسکونی برای هر یک از این پروانه های احداث ساختمان ٦.٩ واحد بوده است.
تعداد ١٣٨٩ پروانه احداث ساختمان توسط شهرداری‌ تهران در بهار ١٤٠٢ صادرشده است که نسبت به فصل گذشته ٢٣,٩ درصد کاهش و نسبت به فصل مشابه سال گذشته ٨٨.٧ درصد افزایش داشته است.

ب- کل نقاط شهری کشور

در بهار سال ١٤٠٢، تعداد ٩٨٥٢٥ واحد مسکونی در پروانه های صادر شده برای احداث ساختمان از سوی شهرداری های کشور پیش بینی شده است که نسبت به فصل گذشته ٢٢,٧ درصد کاهش و نسبت به فصل مشابه سال گذشته ٩.١ درصد افزایش داشته است. ‌متوسط تعداد واحد مسکونی در هر پروانه احداث ساختمان ٣.٣ واحد بوده است.
در ضمن، نتایج‌ تفصیلی در این زمینه به زودی در وبگاه مرکز آمار ایران به آدرس www.amar.org.ir قرار خواهد گرفت.
بازار

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *