یک نماینده مجلس در خصوص راهکارهایی که از سوی وزارت راه و شهرسازی برای ارزانی مسکن مطرح می شود، گفت: برای کاهش قیمت مسکن باید به دنبال ارزان کردن عوامل اصلی مانند قیمت زمین و عوارض شهرداری بود.

به گزارش اخبار ساختمان، فرخی میکال، عضو کمیسیون امور داخلی کشور در مورد اینکه وزارت راه معتقد است با عرضه سیمان و فولاد در خارج از بازار بورس می توان قیمت مسکن را کاهش داد، اظهار داشت: عوامل متعددی در افزایش قیمت مسکن دخیل هستند و طبیعتاً نمی توان با هدفگذاری در حوزه سیمان و فولاد شاهد کاهش قیمت حوزه مسکن باشیم.
این نماینده مجلس اضافه کرد: سهم سیمان و فولاد در بهای تمام شده مسکن کم بوده و تأثیر قابل توجهی در افزایش قیمت و گرانی مسکن ندارد بنابراین باید شرایط تورمی کشور و حتی بخش های دیگری از جمله زمین و عوارض شهرداری و هزینه انشعابات و … نیز توجه شود.
فرخی میکال تصریح کرد: موضوع مهم این است که خروج سیمان و فولاد از بورس که معاملات شفافی دارد و مسئولان و نهادهای نظارتی می توانند معاملات در بورس را رصد و نظارت کنند به نفع بخش مسکن نیست و حتی می تواند این بازار را دچار نوسان بیشتر از گذشته کند؛ لذا مخالف خروج سیمان و فولاد از بورس کالا هستم و باید عرضه این دو کالا به شیوه قبل ادامه یابد.
وی افزود: تصمیمات خلق الساعه در این حوزه می تواند آسیب های جدی را به بخش ساخت مسکن وارد کند و ساخت مسکن را با بحران روبرو کند.
آهن نیوز

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *