کارشناسان بازار آهن معتقدند دو مولفه ساخت و ساز مسکن و ثبات نسبی نرخ ارز در رونق پایدار بازار آهن و ایجاد تقاضای مصرفی در بازار اثرگذار است و چنانچه این مولفه ها اجرایی شود، ممکن است به ثبات یا حتی کاهش مقطعی قیمت بیانجامد.

به گزارش اخبار ساختمان، کارشناسان بازار آهن معتقدند دو مولفه ساخت و ساز مسکن و ثبات نسبی نرخ ارز در رونق پایدار بازار آهن و ایجاد تقاضای مصرفی در بازار اثرگذار است و چنانچه این مولفه ها اجرایی شود، ممکن است به ثبات یا حتی کاهش مقطعی قیمت بیانجامد.
کارشناسان معتقدند بعد از افزایش سنگین قیمت آهن و فولاد در ماه‌های گذشته، احتمالا بازار برای مدتی به تنفس نیاز پیدا می کند. این وقفه و استراحت ممکن است به صورت ثبات یا حتی کاهش مقطعی قیمت نمود پیدا کند.
البته تمام پیش بینی ها به چگونگی رفتار دولت در موضوع مسکن و نرخ ارز بستگی دارد. البته نرخ دلار طی روزهای گذشته متوقف شده و از آن سو، اخبار ساخت و ساز مسکن نیز توانست تا حدی جو متشنج بازار آهن را کم کند؛ بنابراین در صورتیکه نرخ دلار کاهشی شود، می توان انتظار افت قیمت یا حداقل ثبات قیمتی را طی روزهای آتی از بازار داشت.

بازار آهن در میانه دی ماه

با توجه به شرایط موجود، به نظر نمی رسد تا پایان سال، قیمت آهن آلات و مقاطع فولادی رنگ کاهش های ناگهانی و عجیب را به خود ببیند و احتمال بازگشت نرخ آهن به کف قیمت های سال ۱۴۰۲ بسیار بعید خواهد بود.

قیمت ها در بازار دیروز

اما رصد بازار آهن در روز گذشته نشان می دهد، قیمت اغلب محصولات به صورت صعودی است. اغلب مقاطع فولادی با افزایش قیمت روبه رو هستند، اما افت قیمت های ناچیز و ثبات نیز در تعداد اندکی از محصولات به چشم می خورد.
روز یکشنبه رشد قیمت دلار متوقف شد و همین اتفاق میزان رشد قیمت در بازار آهن را نیز کاهش داد. در صورتیکه نرخ دلار کاهش یابد، می توان انتظار کاهشی شدن روند بازار را از روزهای آینده داشت.
آهن نیوز

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *