بر اساس نتایج گزارش جدید، تبدیل ساختمان های اداری به مسکونی، راه حلی بسیار مورد بحث برای کمک به بحران مسکن شهر نیویورک است و می تواند انتشار کربن را نیز کاهش دهد.

به گزارش اخبار ساختمان، شرکت توسعه پایدار جهانی، در تحقیقی میزان آلودگی شهری را بررسی کرد و دریافت که اگر شهر نیویورک ساختمان های اداری بیشتری را واجد شرایط تبدیل مسکونی کند، می تواند با آلودگی مقابله کند.
نتایج این گزارش نشان داد که اگر حدود ۲۲۰ ساختمان اداری به مسکن تبدیل شوند، می توانند ۵۴ درصد کربن کمتر تا سال ۲۰۵۰ تولید کنند. این کاهش تا ۱۱ میلیون تن دی اکسید کربن است.
در این گزارش آمده است که بیش از نیمی از صرفه جویی در مصرف کربن صرفاً از طریق ساختمان ها حاصل می شود.
دن گارودنیک، مدیر دپارتمان برنامه ریزی شهر گفت: ۹۰ درصد از ساختمان هایی که در سال ۲۰۵۰ وجود خواهند داشت، قبلا ساخته شده اند، بنابراین اگر بتوانیم به طور مؤثر از آنها استفاده کنیم، این مورد، پیروزی برای شهر و محیط زیست خواهد بود.
شهر نیویورک با بحران مسکن مواجه است، در حالی که بسیاری از ساختمان های تجاری همچنان با نرخ فزاینده جای خالی مقابله می کنند.
این گزارش در حالی منتشر می شود که مراکز شهری در سراسر ایالات متحده با نرخ بالای جای خالی دفاتر و کمبود مسکن مواجه هستند.
تغییرات منطقه بندی پیشنهادی در شهر نیویورک و ابتکار اخیر برای تبدیل ساختمان های اداری خالی به آپارتمان، تمرکز جدیدی بر پتانسیل این راهکار برای ایجاد مسکن جدید ایجاد کرده است.
ایسنا

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *