شهردار کرج گفت: حادثه رانش زمین در محدوده ای از اراضی موسوم به تپه الله اکبر منطقه حصار، تلفات جانی نداشته است.

به گزارش اخبار ساختمان، ‌‌مهرداد کیانی که در محل حادثه حضور دارد، اظهار داشت: ‌این اتفاق صبح امروز پنج شنبه 18 مرداد رخ داده و در پی آن تعدادی از پلاک های مسکونی دچار خسارت شده است.
وی افزود: با توجه به حضور نیروهای آتش نشانی، خدمات شهری، مدیران مربوطه و نمایندگان دیگر دستگاه های امداد و نجات در محل رانش عواقب احتمالی در حال کنترل است.
کیانی از ارجاع موضوع به کارشناس رسمی دادگستری به منظور تعیین علت دقیق رانش خبر داد و اضافه کرد: اقدامات لازم جهت تامین ایمنی ساکنین پلاک های مجاور در حال انجام است و به منظور اطمینان خاطر از عدم تسری ابعاد حادثه تأسیسات گاز و برق و آب به طور موقت از مدار خارج شده است.
به گفته شهردار کرج، این حادثه تلفات جانی نداشته و منجر به ریزش یک ساختمان شده و روند ایمن سازی آغاز شده است.
کیانی تصریح کرد: آنچه در سال های گذشته در منطقه حصار و برخی از مناطق شهری کلانشهر کرج در بحث ساخت و سازهای غیر مجاز و بی‌کیفیت رخ داده، نتایج خطرناکی همچون حادثه امروز را در پی داشته است.
شهردار کرج اظهار کرد: تیم های امدادی و عملیاتی شهرداری کرج تا زمان حصول اطمینان از ایمن سازی محل، رفع خطر، ارائه مشاوره به ساکنین پلاک های مجاور و بازگشت شرایط به وضعیت عادی در محل حضور خواهند داشت و امیدواریم با انجام اقدامات فنی بتوانیم از ریزش احتمالی بناهای مجاور جلوگیری کنیم.
وی گفت: به محض اعلام علت دقیق رانش زمین در محدوده اراضی الله اکبر منطقه حصار که قبلاً نیز سابقه داشته، مراتب از طریق رسانه ها به اطلاع مردم خواهد رسید.
منطقه حصار کرج یکی از سکونت گاه های غیر رسمی شهر کرج است که دامنه کوه های ورودی کرج استقرار یافته است.

رانش زمین در کرج

رانش زمین در کرج

رانش زمین در کرج

تسنیم

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *