رئیس مرکز تحقیقات راه، مسکن و شهرسازی گفت: برای احداث ۱۵۰ هزار واحد مسکونی در قالب صنعت شهرها با صنعت تفاهم و زمین هایی نیز با کمک صنعت الحاق و یا شناسایی شده است که با مدل های مالی مختلف در قالب صنعت‌ شهرها احداث می شود.

به گزارش اخبار ساختمان، محمدمهدی حیدری در حاشیه کنگره مهندسی عمران افزود: صنعت شهر مهمترین رویکرد دولت سیزدهم برای استفاده از مشارکت واحدهای تولیدی و صنعتی در فرآیند تامین زمین کارکنان و کارگران است.
وی با بیان اینکه راهکار کنترل کیفی ساخت و سازها در طرح نهضت ملی مسکن ارائه گواهینامه و تاییدیه فنی است، اظهار داشت: در ساخت و سازهای طرح نهضت ملی یکی از روش های کیفی سازی، استفاده از محصولاتی است که دارای گواهینامه فنی از مرکز هستند.
حیدری، به روند شناسایی ساختمان های ناایمن اشاره کرد و یادآور شد: ارزیابی ساختمان های مهم و بلندمرتبه موضوع مهمی است که بر اساس جزء ۵ بند ض ماده ۱۴ قانون مدیریت بحران، انجام آن بر عهده مرکز تحقیقات راه، مسکن و شهرسازی در همکاری با دیگر سازمان ها قرار گرفته است.
وی تاکید کرد: در مورد ارزیابی ساختمان های بلندمرتبه و مهم در تهران از سال گذشته در قالب تفاهمی که با شهرداری تهران و مدیریت بحران شهر تهران داشتیم، کار آغاز شده است.
رئیس مرکز تحقیقات راه، مسکن و شهرسازی، با بیان اینکه سال گذشته در مرحله نخست، یک هزار و ۷۰۰ ساختمان در تهران مورد ارزیابی قرار گرفت و نتایج ارزیابی در چهار گروه به سازمان مدیریت بحران شهرداری تهران اعلام شد، گفت: تا اواخر تابستان امسال بررسی و ارزیابی سه هزار و ۴۰۰ ساختمان که احتمال خطر برای آنها وجود داشت، انجام و بر اساس تکلیف، ۱۶ هزار ساختمان در تهران را مورد بررسی خواهیم داد.
حیدری با بیان اینکه هم‌اکنون یک هزار و ۵۰۰ دستگاه شتاب نگار در کشور وجود دارد، خاطرنشان کرد: طی ادوار گذشته ۸۰۰ دستگاه نسل جدید خریداری و به فراخور در بسیاری از شهرهای کشور نصب شده و در حال نصب است.
وی با بیان اینکه توسعه شبکه شتاب نگار در کشور بحث ایجاد سامانه پاسخگو سریع است، تصریح کرد: سامانه پاسخ سریع زلزله قادر است بعد از زلزله در کمتر از چند دقیقه اعلام کند که بیشترین خسارت مربوط به کدام منطقه است تا نیروهای امدادی و بحران در آن منطقه بسیج شوند.
ایرنا

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *