دلالان مسکن برای یک واحد مسکونی تعداد زیادی آگهی فروش یا اجاره در دیوار و شیپور با قیمت هایی با فاصله زیاد بارگذاری می کنند.

به گزارش اخبار ساختمان، در حالی که حدود یک ماه پیش، مدیرکل دفتر اقتصاد مسکن نسبت به عدم همراهی سکوهای انتشار آگهی مسکن با درخواست دولت مبنی بر انتشار آگهی مسکن به شرط احراز هویت ملک و مالک هشدار داد و برای انجام این اقدام برای دو سکوی دیوار و شیپور ضرب الاجل تعیین کرده و گفته بود که در صورت تخلف سکوی مربوطه مسدود خواهد شد، اما با گذشت بیش از دو هفته از این ضرب الاجل هنوز اتفاقی در این باره نیفتاده است.
دلالان مسکن برای یک واحد مسکونی تعداد زیادی آگهی فروش یا اجاره در دیوار و شیپور با قیمت هایی با فاصله زیاد بارگذاری می کنند. آنان به این ترتیب مالک یا موجر را تحت تاثیر قرار می دهند که قیمت واحد وی بالاتر از رقم مدنظر او است و آنها می توانند با قیمت بالاتری ملک را به فروش برسانند یا اجاره بدهند، مشروط بر اینکه مالک یا موجر پورسانت بیشتری به دلال بدهد. بدین ترتیب دلالان مسکن فقط با مانور آگهی روی یک واحد مسکونی در دیوار و شیپور، قیمت آن را نسبت به نرخ مدنظر مالک یا موجر به شدت بالا می برند و موجب تحریک بازار به افزایش قیمت می شوند.
برخی کارشناسان مسکن بر این باورند که مطابق تجربیات جهانی، باید به فرهنگ سازی این مهم بپردازیم که مالک، فروشنده و خریدار باید هر یک، وکیل و مشاور خود را داشته باشند. در این صورت فایل ملک مورد معامله را در اختیار مشاوران قرار می دهند که این موضوع به نفع مشاوران، بازار و مردم است.
افکارنیوز

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *