دستیار ویژه وزیر راه و شهرسازی ضمن تاکید بر لزوم ۲ برابر شدن ظرفیت تولید مسکن در کشور گفت: دولت سیزدهم با راهکارهایی به دنبال کاهش قیمت تمام شده مسکن است.

به گزارش اخبار ساختمان، روح الله اکبری روز چهارشنبه در یکصد و چهلمین نشست علمی تخصصی مرکز پژوهش های توسعه و آینده نگری با موضوع مهار تورم در بخش ساخت مسکن، بررسی آثار عرضه مصالح ساختمانی در بورس با اشاره به اینکه در در بخش مسکن باید به دنبال جهش در آن باشیم، بیان داشت: هدف این است که در کنار افزایش کیفیت تولید، شاهد مدیریت عرضه و تقاضا نیز بوده تا در نهایت هدف دولت که خانه دار کردن اقشار کم درآمد و فاقد مسکن است، محقق شود.
وی با بیان اینکه علاوه بر تولید باید نهضت کاهش قیمت تمام شده را نیز پیگیری و پیاده سازی کنیم، اظهار داشت: در این بین پای کارآوردن بانک ها، بازارهای مالی، مشارکت مردم و انبوه سازان نیز از دیگر برنامه هایی است که در حال اجرایی کردن آنها برای دستیابی به هدف ساخت چهار میلیون مسکن در قالب نهضت ملی هستیم.
رییس قرارگاه مسکن و شهرسازی ساماندهی محدوده روستا و شهرها را از دیگر اقدامات دولت در راستای کاهش قیمت تمام شده مسکن عنوان کرد و افزود: نیروی کار و مدیریت هزینه ساخت که توسط انبوه سازان در حال اجرایی شدن است و در کنار آن ساماندهی مجوزها از دیگر مسایلی است که طبق قانون جهش تولید از سوی دولت در حال عملیاتی شدن است.
اکبری استفاده از تکنولوژی های نوین در ساخت و ساز از طریق اعمال کردن قراردادهای هوشمند و اجرای راه حل های جایگزین را از دیگر مواردی عنوان کرد که در راستای کاهش قیمت تمام شده مسکن، موثر خواهند بود و ادامه داد: هدف این است که با اجرای این برنامه ها و کنترل بازار مصالح ساختمانی شاهد کاهش قیمت تمام شده مسکن برای اقشار کمتر برخوردار کشور باشیم.
بازار

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *