با همکاری مرکز تحقیقات راه، مسکن و شهرسازی و معاونت پیشگیری آتش نشانی تهران، دوره آموزشی مبحث ۳ مقررات ملی ساختمان برگزار شد.

به گزارش اخبار ساختمان، با همکاری مرکز تحقیقات راه، مسکن و شهرسازی و معاونت پیشگیری آتش نشانی تهران، دوره آموزشی مبحث ۳ مقررات ملی ساختمان برگزار شد.
بر اساس تفاهمنامه منعقد شده بین معاونت آموزش مرکز تحقیقات راه، مسکن و شهرسازی و معاونت پیشگیری آتش نشانی تهران، دوره آموزشی مبحث ۳ مقررات ملی ساختمان ویژه مهندسین رشته های عمرانی، معماری، مکانیک و برق در محل مرکز تحقیقات راه، مسکن و شهرسازی برگزار شد.
بر اساس این خبر مطابق روال سنوات گذشته، دوره های ویژه مهندسان رشته عمرانی، معماری، مکانیک و برق طی پنج دوره متوالی برگزار می شود که اولین دوره آن ۶ آبان ماه برگزار شده و چهار دوره دیگر طی هفته های آینده برگزار خواهد شد.
این خبر حاکی است این دوره آموزشی که با حضور مدرسانی از بخش آتش مرکز تحقیقات راه، مسکن و شهرسازی با عنوان مبحث ۳ مقررات ملی ساختمان، به صورت یک دوره چهار روزه ۳۲ ساعت آموزش حضوری برگزار شد که دو مرحله آزمون برای شرکت کنندگان در نظر گرفته شده است.
آزمون مرحله اول دوره آموزشی مبحث ۳ مقررات ملی ساختمان، به صورت چهارگزینه ای و در آذرماه برگزار می شود و آزمون دوم عملی بوده و کسانی واجد شرایط شرکت در این مرحله هستند که نمره علمی آزمون اول را کسب کرده باشند. شرکت کنندگان پس از طی دو مرحله آزمون، گواهینامه پایان دوره با امضای مشترک مرکز تحقیقات راه، مسکن و شهرسازی و معاونت پیشگیری آتش نشانی تهران را دریافت می کنند.
گفتنی است این دوره ها در پی انعقاد تفاهم نامه همکاری با آتش نشانی امضاء شده است. چهار دوره دیگر با عناوین مقاومت در برابر آتش ویژه مهندسان، کشف و اعلام حریق ویژه مهندسان، اطفاء حریق ویژه مهندسان مکانیک و کنترل دود ویژه مهندسان مکانیک در هفته های آتی برگزار می شود.
پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *