رئیس مرکز توسعه و سیاست های راهبردی وزارت راه و شهرسازی از ارائه درخواست این وزارتخانه جهت اتصال بخش مسکن سکوهای اینترنتی نظیر شیپور و دیوار به سامانه املاک و اسکان خبر داد.

به گزارش اخبار ساختمان، سید جواد سادات فریزنی رییس مرکز توسعه و سیاست های راهبردی وزارت راه و شهرسازی درباره انتشار آگهی های فروش و اجاره مسکن در سکوهای اینترنتی نظیر شیپور و دیوار توضیح داد: برخی از آگهی های منتشر شده در حوزه مسکن وجود خارجی ندارند، برخی دیگر نیز مربوط به مساکن حمایتی و طرح های دولتی هستند که فروش و واگذاری آنها غیرقانونی است و برخی نیز مربوط به پیش فروش مسکن هستند که در صورت انتشار نیاز به استعلام مجوز راه و شهرسازی است.
وی افزود: اکثر این آگهی ها توسط واسطه ها منتشر می شوند که موجب سرگردانی مردم علی الخصوص در فصل اجاره می شود. قیمت سازی بر اساس آگهی های غیرواقعی و دامن زدن به التهاب بازار از دیگر مواردی است که اثر افزایشی آن بر بازار ملموس است.
سادات فریزنی خاطرنشان کرد: در هشت ماه اخیر جلساتی با سکوهای منتشر کننده آگهی های مسکن برگزار کردیم تا درخصوص عدم درج آگهی های نادرست، مبهم و یا خلاف قانون تصمیم گیری شود.
از مشکلات مربوط به آگهی ها مشخص نبودن موجودیت یا ملک آگهی شده، درج و انتشار آگهی مسکن طرح های حمایتی دولت که خلاف قانون است و یا آگهی های مربوط به پیش فروش مسکن که باید مجوزهایی از وزارت راه و شهرسازی داشته باشند.
مشاور وزیر راه و شهرسازی افزود: در همین جلسات سکوها پیشنهاد دادند که دسترسی آنها جهت استعلام موجودیت ملک و مالک ملک برقرار شود.
سادات فریزنی بیان کرد: این جلسات در هشت ماه اخیر برگزار شد و در ششمین جلسه شورای عالی مسکن موضوع الزام به ساماندهی آگهی های حوزه مسکن از سوی رئیس جمهور مطرح شد و بر اساس دستور رئیس جمهور، بررسی و تصمیم گیری در این خصوص به شکل مشترک توسط وزارت صمت و وزارت راه و شهرسازی باید انجام شود.

بیشتر بخوانید: پلتفرم های حوزه مسکن باید ساماندهی شوند
اعتماد آنلاین

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *