دبیر شورای عالی شهرسازی و معماری از موافقت شورای عالی با الحاق ۱۵۵ هکتار اراضی به شهر نیشابور و ایجاد دو شهرک مسکونی در مازندران خبر داد.

به گزارش اخبار ساختمان، خسرو دانشجو دبیر شورای عالی شهرسازی و معماری ایران، گفت: در سیزدهمین جلسه شورای عالی شهرسازی و معماری با الحاق ۱۵۵ هکتار اراضی به شهر نیشابور استان خراسان رضوی با ۳۵۰ هزار نفر جمعیت فعلی موافقت شد. در این مصوبه ملاحظات زیست محیطی و تامین آب مورد تاکید ویژه قرار گرفت.
معاون معماری و شهرسازی ادامه داد: مقرر شد بعد از تهیه طرح تفصیلی نیشابور، مجدد در شورای عالی شهرسازی و معماری موضوع الحاق زمین به دلیل اهمیت تاریخی و سرزمینی این منطقه بررسی شود.
دانشجو همچنین از موافقت اعضای شورای عالی شهرسازی و معماری با الحاق دو شهرک مسکونی به استان مازندران خبر داد و گفت: مکانیابی شهرک کرفون در بابلسر و شهرک گلوگاه در شهرستان گلوگاه در سیزدهمین جلسه شورای مورد تصویب اعضای شورا قرار گرفت که برای طرح نهضت ملی مسکن و طرح جوانی جمعیت اختصاص خواهد یافت.
وی این مصوبه را نیز با رعایت ملاحظات حفظ حریم های صنعتی و زیست محیطی عنوان کرد و گفت: مقرر است تا طرح تفصیلی این دو شهرک نیز بعد از تهیه توسط مشاور مجدد در جلسه شورای عالی شهرسازی و معماری مصوب شود و به اجرا برسد.
پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *