آزمایشگاه فنی و مکانیک خاک استان تهران موفق شد با ثبت بیش از چهار هزار و ۵۰۰ متر عملیات حفاری ژئوتکنیک در پروژه نهضت ملی مسکن رباط کریم نقش آفرینی موثری در ارتقاء کیفی این پروژه های عمرانی ملی در غرب استان تهران داشته باشد.

به گزارش اخبار ساختمان، ابوالفضل مسکنی معاون فنی اداره کل آزمایشگاه فنی و مکانیک خاک استان تهران گفت: این آزمایشگاه در راستای اهداف دولت مردمی سیزدهم و وزارت راه و شهرسازی در تأمین مسکن با کیفیت به طور همزمان با ۲۵ انبوه ساز برای انجام مطالعات مکانیک خاک پروژه نهضت ملی مسکن رباط کریم قرارداد منعقد کرد و با استقرار آزمایشگاه مستقر ارائه خدمات خود را با سرعت و دقت آغاز کرد.
مسکنی اضافه کرد: با توجه به اهمیت پروژه و لزوم تسریع در عملیات احداث پروژه پنج هزار و ۵۰۰ واحدی رباط کریم، این آزمایشگاه برای نخستین بار در پروژه های عمرانی با استقرار همزمان ۱۶ دستگاه حفاری همزمان کار حفر گمانه های ماشینی و دستی را به طور شبانه روزی در راه تحقق وعده ساخت مسکن توسط دولت سیزدهم آغاز کرد.
وی افزود: با همکاری اداره کل کاوش های صحرایی و همچنین آزمایشگاه ستاد برای ارائه خدمات آزمایشگاهی شامل نمونه گیری در جا، مطالعات مربوط به خاک و ژئوتکنیک، آزمایش های اس پی تی، برش و تعیین درصد رطوبت خاک، دانسیته در محل، نمونه کلوخ و سایر آزمایش های دانه بندی را با دستگاه های خاص و منحصر به فرد مطابق با آخرین استانداردهای ملی و بین‌المللی با دقت و سرعت به صورت شبانه روزی انجام داده و گزارش اولیه تکمیل و گزارش نهایی نیز تحویل کارفرما شده است.
معاون فنی اداره کل آزمایشگاه فنی و مکانیک خاک استان تهران خاطر نشان کرد: در این پروژه بیش از ۱۸۵ گمانه شامل ۴۰ گمانه دستی به عمق ۱۲ متر و بیش از ۱۴۴ گمانه ماشینی به طول ۲۰ تا ۳۰ متر کار شده است.
مسکنی اضافه کرد: کل حفاری دستی و ماشینی در ابر پروژه نهضت ملی مسکن رباط کریم بیش از چهار هزار ۵۰۰ متر بوده که در محدوده زمانی حدود ۲ ماه انجام شده است که می توان از آن به عنوان یک رکورد جدید در شرکت آزمایشگاه فنی و مکانیک خاک یاد کرد.
پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *