مدیرعامل سازمان نوسازی شهر تهران از ساخت واحدهای مسکونی در پایتخت با کمک چینی ها خبر داد و گفت که قرار است بستر انتقال تکنولوژی ساخت سریع و به صرفه مسکن از چین به تهران منتقل شود.

به گزارش اخبار ساختمان، در سفر اخیر مدیران شهری به پکن علاوه بر عقد قراردادهای متعدد در حوزه حمل و نقل، تفاهم هایی هم در حوزه مسکن سازی صورت گرفت که به گفته سید مهدی هدایت با توجه به کمبود مسکن در تهران نیاز است تا از طریق تکنولوژی نوین مسکن سازی به سمت و سوی صنعتی سازی سوق داده شود.
او در تشریح ضرورت این تفاهم تاکید کرد: زمان ساخت، شرایط اقتصادی و قیمت مسکن مولفه هایی هستند که ما را بر آن داشت تا بتوانیم از تجارب موفق چین در حوزه مسکن سازی استفاده کنیم. چرا که در صورت بهره گرفتن از تکنولوژی نوین در مسکن سازی هزینه و زمان ساخت کاهش پیدا می کند و قطعا مقرون به صرفه خواهد بود.
مدیرعامل سازمان نوسازی شهر تهران با بیان این که چین در حوزه تکنولوژی ساخت مسکن پیشرفت های خوبی داشته است، گفت: در سفر گروه چینی به تهران به یک تفاهمنامه ۲۰۰ هزار واحدی رسیدیم. در سفر آینده به چین قصد بازدید از تکنولوژی ها و برگزاری جلسات فنی با شرکت های چینی را داریم تا این تکنولوژی ها به ایران منتقل شود.
به گفته این مقام مسئول، حضور چینی‌ به منظور عملیاتی کردن مسیر ساخت مسکن ظرف یک سال در شهر تهران خواهد بود. بر اساس این تفاهم نامه قرار است چینی ها به اقتضای طراحی ایرانی ها، شهرک سازی نوین انجام داده و بستر انتقال تکنولوژی مسکن سازی سریع و به صرفه را مهیا سازند. استفاده از پیمانکاران داخلی و مصالح داخل کشور نیز از نقاط بارز این اتفاق خواهد بود تا علاوه بر تسریع در احداث واحدهای مسکونی کسب و کارهای داخلی مرتبط با مسکن نیز رونق بگیرند.
همشهری آنلاین

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *