رییس‌جمهور گفت: وزیر راه و شهرسازی اقدامات انجام شده در بخش مسکن را با قوت پیگیری می کند و با توجه به ظرفیت های فراوان کشور، انشاءالله با کار و تلاش مسئولین در آینده نزدیک حامل خبرهای خوشی برای مردم درباره مسکن باشیم.

به گزارش اخبار ساختمان، سید ابراهیم رئیسی شامگاه سه شنبه همزمان با دومین سالروز اعتماد ایرانیان به رئیس دولت مردمی، در نهمین گفتگوی تلویزیونی با مردم پاسخگوی سوالات متعدد در خصوص تمامی ارکان دولت بود.
رییس‌جمهور در پاسخ به این سوال که اگر به ۲ سال قبل بازگردیم، وی دوباره در انتخابات ریاست جمهوری کاندیدا خواهد شد، گفت: احساس بنده در مقطع سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری این بود که ناامیدی بر فضای عمومی جامعه غلبه کرده و این انتظار وجود دارد که وضعیت اقتصادی و اجتماعی تغییر کند.
رئیس‌جمهور در پاسخ به سوال دیگری درباره وعده دولت در زمینه ساخت مسکن و اقدامات دولت درباره رفع نیاز مردم در این بخش، گفت: رویکرد دولت همواره تحقق وعده ها بوده، اما درباره مسکن علاوه بر وعده دولت ساخت یک میلیون مسکن در سال نیاز کشور و مصوبه قانونی مجلس نیز بوده است و کسانی که در گذشته به تکلیف قانونی خود در این زمینه عمل نکردند موجب بروز مشکلات امروز بازار و حوزه مسکن شده اند، در عین حال ما در کشور برای ساخت مسکن زمین کم نداریم و براساس برنامه ریزی های صورت گرفته یک میلیون و ۶۰۰ هزار مسکن شهری و ۴۰۰ هزار مسکن روستایی در حال ساخت است.

واگذاری زمین در شهرهای کوچک به مردم برای تولید مسکن

رئیسی با بیان اینکه در برخی شهرهای کوچک نسبت به واگذاری زمین برای ساخت خانه های ویلایی اقدام کرده ایم، اظهار داشت: برخی دانشگاه های دارای زمین را مکلف به واگذاری زمین یا ساخت مسکن برای دانشجویان و اساتید دانشگاه کرده ایم و در کارخانه ها و ادارات با فعالسازی تعاونی های مسکن رفع نیاز مسکن کارمندان و کارگران را دنبال می کنیم.

تلاش دولت برای عمل به وعده ها در خصوص تولید مسکن

رئیس‌جمهور گفت: ما دولت صادق‌الوعدی هستیم و برای عمل به وعده هایمان نیز تلاش می کنیم در عین حال اگر به هر دلیلی موفق به تحقق وعده ای نشدیم صادقانه دلایل آن را با مردم در میان می گذاریم.
رئیسی در ادامه با ذکر مثالی به میراث به‌جا مانده از دولت قبل برای دولت مردمی در زمینه مسکن اشاره کرد و گفت: ما امروز با ۲۴۰ هزار مسکن مهر ساخته نشده مواجه هستیم که پول آن از مردم گرفته شده، اما در جای دیگر هزینه شده است. با این وجود این دولت باید با هزینه ساخت امروز مسکن این تعهدات را عملی کند.
رئیس جمهور تأکید کرد: درباره احیای دریاچه ارومیه نیز در یکسال به صورت سه شیفت کار صورت گرفت تا پروژه های نیمه تمامی که مردم را ناامید کرده به سرانجام برسد. عده ای می گویند این طرح های ۱۰ الی ۱۵ ساله به نام ما بوده و سوال ما این است که اگر به نام شما بوده چرا آنها را تکمیل نکردید.
رئیسی ادامه داد: زمانی موضوع تحویل خزانه خالی به دولت مطرح بود، در حالی که ما نه خزانه خالی بلکه خزانه بدهکار را تحویل گرفتیم و ماهانه ۱۳ هزار میلیارد تومان از فاکتورهایی که در دولت قبل هزینه شده را پرداخت می کنیم. دلیل بیان این مسائل صرفاً از این جهت است که مردم بدانند این دولت وارث چه مشکلاتی بوده است.

در آینده حامل خبرهای خوشی برای مردم در بخش مسکن هستیم

رئیس جمهور ضمن گرامیداشت یاد مرحوم رستم قاسمی، گفت: خوشبختانه وزیر راه و شهرسازی فعلی اقدامات صورت گرفته در بخش مسکن را با قوت پیگیری می کند. کشور ظرفیت های زیادی دارد و انشاءالله با کار و تلاش مسئولین در آینده نزدیک حامل خبرهای خوشی برای مردم درباره مسکن باشیم.
پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *